Chovatelská stanice čistokrevných morčat - Jezerka

plemena coronet, sheltie, merino v barvě černo-bílá, červeno-bílá, černo-červeno-bílá

O naší chovatelské stanici...

my_web.jpgChovatelská stanice " Jezerka " vznikla na jaře v roce 2007 a naší domovskou organizací je Základní Organizace chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců. To, v čem chceme být dobří, je chov zdravých, dlouhosrstých, čistokrevných, výstavních a chovných morčat, plemen sheltie, coronet, merino a texel. Chceme se specializovat na barevné kombinace v červeno - bílé barvě a černo - červeno - bílé. Naším cílem jsou zdravá a silná morčata v pravidelných a ideálně sytých barvách, vhodná k registraci a k výstavám. Základ našeho chovu tvořila kvalitní morčátka z importů, Holandsko a Německo, pro která jsme si sami dojeli a sami si je vybrali.

 

"Cavias are like potato chips... you can never have just one.." :)

 

V červnu r. 2011 jsme udělali rozhodnutí a ze Švédska dovezli čtyři morčátka ze třech nejlepších ch.s. - Cavatinas, Eternitys a Vibys. Typ a srst těchto seveřanů podle nás nemá v Evropě konkurenci a moc bychom si přáli dostat tohle všechno do našeho chovu. Není to cesta jednoduchá, ale pokusíme se a snad se zadaří. Nicméně jsme realisti, ale člověk si nemá klást malé cíle :)

A protože jsme začali mít pocit, že jen čyři je málo, dovezl Ondra na podzim 2011 skupinu dalších sedmi chlupáčů od Liz Knutsson, Eternitys. A na další jsme se rozhodli začátkem roku 2012, opět od Liz a tím naše švédské šílenství zatím končí :) je třeba se naučit s nimi pracovat a to také bude na delší trať, ale proto to děláme, pro to očekávání z barev a radosti ze zdravých a pěkných mláďat a spokojených mamin.


thumb_49_na_jezerce.jpg

Zúčastňujeme se výstav v ČR a v zahraničí, hodnocení našich morčat je pro nás hodně důležité pro další chov.

Naše chovatelské snažení bylo oceněno tituly:

 BRONZOVÁ chovatelská stanice - k 19.8.2010

 STŘÍBRNÁ chovatelská stanice - k 22.9.2012

 ZLATÁ chovatelská stanice - ke 14.4.2013

morčátka narozená s příjmením Jezerka patří mezi Šampiony a Grandšampiony ČR :)

Snad již řečeno vše, přejeme vám u nás fajn počtení.

Míša Králíčková a Ondra Výšek

PS: dřívější název " Na Jezerce ", to jsme také my, jen jsme zvolili kratší verzi toho samého, bylo nám to umožněno a schváleno UOK v srpnu 2009 :o)

Víkendové radůstky

Napsal uživatel Míša   
Sobota, 26 Leden 2013 23:17

Už minulý víkend jsme nafotili prťata a některé i další chlupáče, fotky jsem už publikovala v albech na FB, tak pro někoho to nebude novinka, ale aby vše bylo kompletní, musí být i tady :) A přejdu rovnou k fotografiím, abych to tu opět moc nerozváděla.. Fotky jdou po rozkliknutí zvětšit.

samička merino narozená 26.12.2012, mamina triko merinka Glowing Mark…Affinity Avenue, táta texlík červ.-bílý Antjes Choice

MaiTai Jezerka – teď po týdnu už krásně leží obě ušiska, dělá nám radost :)

DSC_5420 DSC_5419

 

bráška je texlík červený s bílou M Jezerka

DSC_5422 DSC_5421

 

a další jsou sestřičky narozené 23.12.2012 po červeno-bílých rodičích šeltiích DanThe Hopeful Farm, tatík Cavatinas Novak

Leela Jezerka

DSC_5371 DSC_5369

 

a sestřička Lama Jezerka

DSC_5365 DSC_5363

 

tahle prťata se narodila 19.12.2012 červ.-bílé coronetce Xaně Chlupáček, tatík je šeltiák Vibys Terry

coronetka Kontiki Sunrise Jezerka

DSC_5408 DSC_5412

 

a bráška coronet K Jezerka

DSC_5417 DSC_5415

 

z trojice narozených mláďat 15.12.2012 máme doma už jen dva, jedna samička bude za chvíli u svého nového majitele :)

malé šeltičky z maminy O2 Jezerka, triko šeltičky, tatík je šeltiák Eternitys Handsome

samec šeltie Jericho Jezerka

DSC_5403 DSC_5401

 

a sestřička šeltie Jivago Jezerka

DSC_5398 DSC_5392

 

a 30.11. vykoukly na svět tyhle dvě slečinky, červeno-bílé šeltičky po červeno-bílých rodičích, mamina Harmonia v. Gotenholz, tatík Vulcan v. Kleinen Olymp

Choruše Jezerka

DSC_5388 DSC_5385

 

a Chelsea Jezerka

DSC_5382 DSC_5380

 

A to je z mláďat všechno, máme z nich radost, vesele si rostou a maminy jsou také v pořádku, je to radost je mít. Pro pro ještě větší radost jsme si nafotili i ty o něco starší, nejsou koupaní tak to není úplně ukázková fotka, ale pro potěchu to stačí :)

Triko šeltiák Bacardi Jezerka, bejbiňák, narozený 30.9.2012. Když mu srst vydrží, ještě ho někam vytáhneme, má nakročeno po dvou výstavách dvěma čekateli..

DSC_5344 DSC_5345 

 

Červený s bílou texlík Eugen Jezerka je říjnové mládě a i přes svůj nepoměr barev adept na našeho chovného samce, moc se nám líbí..

DSC_5321 DSC_5311

 

Tuhle krásku bychom také rádi naklonovali, takové jako ona… njn :-) švédka Cavatinas Fairouz, červeno-bílá šeltička

DSC_5355 DSC_5362

 

a jako poslední sem vkládám také švéda, samec Vibys Terry, náš pigmentový švédský oranžák, po kterém už máme odchovy viz. výše :) a moc pěkné odchovy, nezklamal… a budou další, jeho zrovna zahálet nenecháme :-)

DSC_5431 DSC_5429 DSC_5430

 

Dnes vše, příjemný zbytek mrazivého víkendu :)

 

První letošní psaní :)

Napsal uživatel Míša   
Úterý, 01 Leden 2013 23:34

...nebude nijak výjimečné :) Přes oslavy jsme se všichni přenesli v pořádku, Knedlopsa jako obvykle zachovala ledový klid, byla s náma i venku a já jsem opravdu ráda, že nemá problém s jakýmkoliv střílením, dělobuchy.. je vážně zlatá.

U morčátek jsem si postěžovala před pár dny, přišli jsme o dvě barevná mimina co se nedávno narodila, ti barevní kudrnatí mi prostě asi nejsou souzení :( Ale protože jsem umanutá, tak to nevzdám :) Jejich dvoum červeno-bílým sourozencům se daří výborně a dalším prťatům také, zatím to je vše dobré.. Kéž by to tak bylo i dál.

Lehce předěláváme web (dle nás k lepšímu), aktualizuju odkazy, kdo byste měl zájem na našem webu být, dejte mi vědět. Ale není to celé, chybí mi Slovensko :-D ale budete tam, chci vás tu :)

A dál už jen skromné přání všeho nejlepšího a spousty štěstí a zdraví, ať je 2013 lepší než 2012 nebo alespoň stejný, jen ne horší...

Jo a kdo byste měl pocit, že chcete mít náš banner na svém webu, tak dle libosti stahujte, najdete ho v kontaktech anebo ještě v odkazech :) Díky!  ...anebo tady...

CHS Jezerka

 

 

 

a další mrňátka na světě a tak celkově…

Napsal uživatel Míša   
Středa, 26 Prosinec 2012 20:50

Dnes nám porodila triko merinka Glowing Mark of Mazda Affinity Avenue čtyři mláďata, tatík je texlík Antjes Choice, červeno-bílý. Mláďata jsou dvě merina, dva texlíci, tři samičky s jedním bráškou. Barevně půl na půl také, dva prckové červeno-bílí, dva barevní. A ti barevní jsou úúúža, bez brindlu, jedno s výstavním poměrem, druhé nemá tolik bílé nebo úplně na hraně, ale to vůbec neva :-)

Na to, že mamina rodila prvně, tak vše zvládla sama a bez nás, je v pohodě a o prťata se dobře stará, zase o jednu velkou starost míň, naštěstí :)

Fotky nějak, někdy..

Ale co máme jsou fotky minulých mimin a vůbec těch, co k nám přibyli tak nějak časem, tak sem hodím alespoň ty. Nejnovější dvoje prťata půjdou holt někdy spolu, v další vlně ..

Malá švédka Vibys Lily (po Vibys Torres, mamina Vibys Amaryllis)

DSC_5250 DSC_5248

 

texlička Kitty Orchidea´s

DSC_5255 DSC_5252

 

malá triko merinka Nubira Cavia MaGia

DSC_5272 DSC_5271

 

naše budoucí výstavní naděje, malá Frozen Red Legacy, šeltička po Eternitys Handsome a Kappa Jezerka (po Cavatinas Tasha..). Líbí se nám :) …nečesaná, jen tak vytažená..

DSC_5277 DSC_5273

 

u téhle krásky uvidíme, je po mamině Eternitys Smicra, tatík Eternitys Handsome, její sestřička je “ta žlutá” :-D

DSC_5283 DSC_5278

 

malá šeltička po Harmonia v. Gotenholz, tatík Vulcan v. Kleinen Olymp, krásné a nadějné prtě, stejně jako ségra :)

DSC_5290 DSC_5289

a její sestřička :-) obě Ch slečny, obě jak přes kopírák..

DSC_5293 DSC_5291

 

tahle bambulka je po pološvédce triko šeltičce O2 (po Eternitys KindRed Spirit), tatík je Vibys Terry :-)

DSC_5302 DSC_5301

její sestřička je o něco větší bambulka, má kolem levého očka sem tam černé chlupy a na hlavě má asi tak 6 černých chlupů :-D jak na schvál, ale je nádherná typově, i když má minimum černé, zůstává doma, jednoznačně.. ta poslední fotka, tam má těch …”3 černé vlasy děda fševěda..” :-D

DSC_5299 DSC_5297 DSC_5300

a poslední je jejich bráška, vypadá taky jako bambulka, tak snad takový zůstane :)

DSC_5295 DSC_5294

 

mrňaví coroneti jsou po coronetí mamině Xana Chlupáček, jejich táta je taky Vibys Terry. tohle je holčina..

DSC_5304 DSC_5303

a její bráška

DSC_5309 DSC_5306

 

Fotky jsme dělali 22.12., už teď jsou prťata hezčí a hezčí a hlavně, všichni živí, zdraví a ukníkaní :-)

A jako bombon jsme si cvakli i Zartu, protože ta jen krásní a roste, tak kdyby v srsti nevydržela do další výstavní sezony, ať máme alespoň fotky :-) ona je jednoduše krásná..

DSC_5261 DSC_5264 DSC_5270

 

A to je už vše, užijte si bláznivé přípravy na Silvestra, udržte si pohodu a vše si užijte jak umíte nejlíp :-)

 

Mrňátka na světě :)

Napsal uživatel Míša   
Středa, 19 Prosinec 2012 19:45
Dnes máme překvápko v podobě dvou sourozenců, samce a samičky, oba červeno-bílí, kluk a slečinka. Prťata jsou oba coroneti, mamina je coronetka Xana Chlupáčková, mamina naší merinky Zarty a tatíkem mimin je Vibys Terry, jeho druzí prckové u nás. Máme tak pološvéčata a sem na ně teda zvědavá :-)
 

TadadaLalala :o)) krásné svátky všem :)

Napsal uživatel Míša   
Pondělí, 17 Prosinec 2012 00:45

Asi už tak trochu ze zoufalství sama nad sebou jsem zvolila nadpis, který vystihuje můj momentální stav, ale předpokládám, že nejenom u mě nebo u nás… všeho je moc. A pak, že vánoce jsou svátky klidu… možná leda tak v pohádkách :)

Minule sem psala, že tady nemáme výsledky z Lysé, ale máme, je to o článek níž, takže s tím se psát nemusím :o)) stejně tak je tam info o dvou krásných kudrnkách co jsou doma “nově”, Julietka od Bejbinky a Kitty Orchidea´s, obě moc pěkné triko kudrny a dnes je doma konečně poslední triko kudrnka, kterou jsem měla vyhlédnutou a zamluvenou, je to Nubira Cavia MaGia, pruhatá merinka, no moc krásné prtě, tak jsem zase o kousíček blíž k tomu, aby se dařilo trochu rozšířit triko kudrnáče :o)) snad se holkám bude u nás dařit, všem třem chovatelkám – Klárce Žákové, Evě Hruškové a paní Olze Stojanové moc velké díky, jsem za ně opravdu ráda :)

Nubira Cavia MaGia – foto Olga Stojanová

Nubira Nubca

 

Kitty Orchidea´s – foto Klára Žáková

566001_3762484942625_2038975861_n 565627_3762484822622_2029828756_n 565902_3762484702619_1870637650_n

 

Yulietka od Bejbinky – foto Eva Hrušková

texelka JPG

 

Tak to byla informace co je nového ohledně triko kudrlin a tak teď další bombička a to v červeno-bílých šeltiích. Tam máme totiž také dva nováčky, luxusní švédské posily. Jednu jsme vezli vloni do Čech a ani by nás nenapadlo, že tahle kráska bude jednou bydlet u nás. Červeno-bílá samička a opravdu červeno-bílá, ne nějaká vyblitá červeno-bílá, ale opravdu krásně sytá, typově nádherná…. Cavatina´s Fairouz. Samičku nám vloni předávala přímo Anneli Delermark pro Lenku Fuksovou, ve výstavní kondici, jezdila s ní čerstvě po výstavách a už tehdy jsme nad ní jen zaáchali.. zatím jsem neviděla sytějšího švéda. Anneli rušila svůj chov a tak Cavatinas bohužel již není, i díky tomu a díky své pověsti získala Lenka takovouhle krásku… a teď jí máme doma my a moc dobře si uvědomuju, co Lenka svým rozhodnutím spáchala :D Lenka má po Fai doma krásnou samičku po bílém tatíkovi, která je barevně přeci jen o něco blíž k chovu De Grande a Fai se usídlila doma teď u nás. Jsem neskutečně ráda a … a zase jsem byla v situaci, kdy pod slovem Děkuju se skrývá tolik, že to pochopí jen ten druhý.. doma to bylo pomalu na panáka :-D K nám přibyla Fai, k Lence odjela naše malá švédská žlutá hořtice, malou žlutou jsme pojmenovali Dijon… hodně štěstí, hořtice :o))

Cavatina´s Fairouz – fotky jsou od Lenky Fuksové

Fai_5mes_2[1] Fai_5mes_4[1] Fai_5mes_3[1]

Tak Fai je bombička první a ta druhá je mrně od Leny Tysk, šeltička z chovu Vibys, bílá s červenou. Lena jela naštěstí vystavovat do Lipska na EE výstavu, kde dopadla mimo jiné teda skvěle.. a prtě nám tam dovezla. Udělali jsme si s Ondrou výlet spolu ještě s Lenkou a s Karlem do Lipska na Evropskou výstavu. Za Čechy vystavovala Andrea Kroftová, Denisa Vítková a obě dopadli naprosto výborně, domů jeli noví Evropští mistři a vítězové plemen, no smekám :) dlouhány od nás nikdo nevystavil, ono je to tam takové sporadické, posuzování je neveřejné a přípravu tak má na starosti pořadatelský tým, ale slyšeli jsme i, že by to šlo, aby tam majitelé morčat – vystavovatelé byli také.. tak nevím, no snad se třeba někdy také pochlapíme a někde se takhle ukážeme, ale nevím jestli si troufat :-D i když poté, co jsme shlédli vystavené dlouhány, tak kromě švédských morčat – upřímně, nic moc. odrbaní kudrnáči a to doslova, olámaná srst na lopatkách u některých, to jsme nechápali.. ostatní takoví normální, takoví jaké máme doma taky… :-D náš názor byl, že bychom s klidem asi i konkurovali, Lenka teda s prstem v nose a my, no my snad také, upřímně ano. A stejně tak by se neztratil ani jiné chov dlouhánů u nás nebo na Slovensku, prostě jsme stejně srovnatelní. Dlouhány vyhráli Švédi, ale ani Poláci nebyli moc pozadu, snad se to příště rozšíří třeba i o Čechy, v řadách dlouhých myslím… uvidíme :)

Malá od Leny je moc pěkná, zatím teda opravdu čerstvě odstavená, ale okatá, kulatohlavá, pěkně fousatá, no moc pěkná. Jsem za ní vážně ráda, cestu přežila v pohodě a zabydlela se také dobře, těším se jak poroste :) Jmenuje se Vibys Lily a doufám, že jí vyfotíme ještě dřív než nám vyroste :-D A perlička na konec, je po samci, který je ověnčen snad skoro všemi tituly co může morče dostat, Vibys Torres, mamina je švédská šampionka…  :)

Vibys Lily – foto Lena Tysk

LilyVibys

No a když už píšu a je to takhle dlouhé, tak ať je to ještě delší – výstava Olomouc. Vezmu to rychle, za nás jen zase samé bejbiny, naše silná naděje Zarta, triko šeltiák Bacardi a triko texlička Kitty. A protože tanka Passadena je skvělá, tak jela taky, pro změnu jako mazlík. Olomoucké výstavy = konkurence největší, i proto výhry potěší, tak silné obsazení se sejde asi jen na Speciálce.. Užili jsme si to tam, naše plemena posuzovala Denisa Vítková a i když sem tomu moc nevěřila, podařilo se nám taky něco vyhrát :-D Zarta v silné konkurenci kudrnatých uhájila Nejlepší merino baby a postoupila do rozstřelu o nejlepší dlouhé bejbiny výstavy, kde uhrála třetí místo, jsem na ní vážně pyšná :) mnou tak opovrhovaná a zatracovaná merina… achach :)) šeltiák je typově… řekněme nehezký, vyrostl mu nos :( kartu čekatele získal, to ano, jinak není zlý, stavbu má fajn, barvy má fajn, rozložení má fajn… jen ten typ zatím opravdu nic moc, no snad z toho vyroste… a texlička Kitty také s kartou, za tyhle dva jsem spokojená, ne, že ne :) ale největší borka je Paša :-D mazlíky posuzovala Petra Švarcová, byli spojeni všichni do jedné mazlí skupiny, žádné dělení na dlouhé, krátké, nahaté.. mazlíků bylo tím pádem snad víc než 30, možná i víc než 40 a Paša to nandala všem a stala se Nejlepším mazlíkem (na světě :)) ). Asi bych se opakovala, kdybych jí tady popisovala, tak jen, že jí vážně máme rádi a výhra v mazlíkách těší ohromně… nejsem sice malé dítě, ale užívám si to tak :-D Tím bych zakončila naší výstavní sezonu, letos se myslím poměrně dařilo a je fajn, že si morčíni odpočinou a narodí se další naděje na další rok.. je to koloběh :)

Paša :)

DSC_3349

A aby to tady bylo kompletní, tak ještě “nově” narozená mláďata. Po šeltičce DanThe nám porodila 27.11. texlička Raisin, ta má jednu buclatou červeno-bílou texličku s výstavním poměrem, tatík je texel Antjes Choice, dál se podařilo porodit 30.11. červeno-bílé šeltičce Harmonii v. Gotenholz dvě krásné šeltií samičky, tatík je šeltiák Vulcan v. Kleinen Olymp, obě také výstavní poměr, další kdo porodil je texlička Adimero Touch of the Sun, tam nám nepřežilo ani jedno mládě, bohužel, byla to klasicky mnou hodně očekávaná mláďata a holt.. tatík byl Antjes Choice a jako poslední porodila včera 15.12. šeltička po Cavatinas Tashe, trikolorní O2 (její tatík sheltie triko Nottingham Jezerka po Cremě Holkenbush, prodaný na Ukrajinu...), tu jsem kryla švédem Vibys Terry a tak máme na světě jeho první mláďata u nás :) tři prťata, dvě holčiny a jeden sameček, samec a samička jsou červeno-bílí a další samička je s asi deseti černými chlupy tříbarevná :-D ach jóóóó, jinak je tak krásná :)) ale nevadí, mamina se holt trochu barevně prosadila.. ta černá je opravdu takřka neznatelná, ale je tam.

Všechna mláďata jsou moc pěkná, to zase bude rozhodování, na to se vůbec netěším… těším se jak porostou a kolik radosti případně nadělají :)

Máme před porodem další samičky, u některých nám porod nevyšel, zima je co se březostí týče období dost na prd a tak jsme rádi za tyhle zdravá a krásná prťata a za zdravé maminy, vždycky může být hůř…

Tak a to je všechno :-D Klárko, hecla sem se, tak si ten sloh užij :-D :o))))

Všem hlavně klid a pohodu, fotky ani už neslibuju, ale jednou určitě dojde i na ně :)) zatím tyhle co jsou použité jsou s laskavým svolením, no ostudy jsme, vím. Ale prostě kovářova kobyla… něco na tom bude :-D

 

Spousta novinek..

Napsal uživatel Míša   
Sobota, 15 Prosinec 2012 13:57
Je toho plno, co je třeba napsat, nová mláďata, nová morčátka, výsledky z výstav z Lysé a z Olomouce, několik morčátek našlo nový domov, někdo bohužel nežije... to vše patří k Jezerce a k novým informacím, které doplním teď o víkendu a snad i s fotkami...
 

Příjemné radůstky :o)

Napsal uživatel Míša   
Neděle, 25 Listopad 2012 23:32

Pro změnu aktualizace týkající se hlavně výstavních úspěchů, ten další boom nadejde až nám začnou postupně samičky rodit a to by bylo, aby tak už ta vysněná morčátka pro vás co čekáte už tak dlouho nebyla!! I mě to mrzí a co mě mrzí nejvíc a to hrozně moc je ztráta malého samečka, nádherného prcka po Novákovi a DanThe, toho s tou červenou hlavou, u kterého jsme byli rozhodnutí si ho nechat… bylo to u něj hrozně rychlé, nepomohla ani noční návštěva veteriny, mimochodem, na doporučení Denisy jsme jeli na veterinu IVET - http://www.ivet.cz/ a tam nás vzali někdy po desáté v noci hned, ale i přes veškerou péči se nepodařilo prcka zachránit a my tak přišli o nadějného morčíka. Mrzelo nás to oba, nebudu to dál rozpitvávat..

O to víc jsme si ale užili sobotní úspěch na výstavě v Benešově nad Ploučnicí na severu Čech pořádanou místní ČSCH v čele s panem Luďkem Smejkalem, čili pořadatelé pro nás neznámí a protože letošní výstavní sezona pomalu ale jistě končí, jelo se.

Původně jsem přihlásila jen tři morčátka, Zartu, Toffy a Passadenu. Minulý týden ale po výstavě v Lysé….. a jo, Lysá :D tu tady taky nemám :o)) tak já jí pak doplním :)) …. jsem byla přesvědčená, že texlička Toffy zůstane už doma a nepojede nikam, nějak ty převozy nemá ráda a zahrabává se směrem na výstavu do podestýlky a protože to bere totálně důkladně, většinou z ní po otevření přepavky čouhá jen sem tam pramínek :( .. ale po několika mejlech s panem Smejkalem jsme usoudili, že pojede a to naposled a vymyslíme ještě někoho dalšího, volného místa je plno a nám dozrávají prťata, tak uděláme baby show team na konec roku 2012 :o))

Po hromadné poradě koho jo a koho ne jelo 6 morčátek a až na Passadenu, která je loňská prosincová jsou všichni ostatní bejbíci :) Jela tedy merinka Zarta Jezerka, texlička Toffy Tesoro, texlička Kitty Orchidea´s,  texlík Eugen Jezerka, šeltiák Bacardi Jezerka a v roli mazlíčka hladká tanka Paša. U prťat moc příprav není, Zartu jsem dokonce ani nekoupala a bylo to pro tu srst jedině dobře, zbytek je takřka bez údržbovej taky a tak jediná práce byla s Pašou, ta coby mazlík musela být vypucovaná na jedničku a tak to s ní trvalo paradoxně nejdýl :o) ale u ní je to o povaze, ona skvěle vypadá a je neskutečně hodná, kdykoliv blíže ať má člověk ruce umyté nebo špinavé, je to skvělé morčí a strašně srdeční, já jsem tak ráda, že jí mám :))

Ale dost emocí, rovnou k výstavě. Krásná krajina kolem dokola, moc krásné prostory, vše čisté, vzdušné, klece supr připravené, celá místnost vánočně nazdobená, opravdu už od začátku strašně pozitivní atmosfera. Výstava se konala v kulturním domě kde je městské kino, uvnitř příjemné teplíčko a tak jsme se po poměrně důkladné veterinární přejímce mohli těšit co a jak dopadne. Posuzovaly Eva Dýnková a Andrea Kroftová, dlouhány Andrea a jako první šel na řadu náš prcek Bacardi. Bacardi je trikolorní šeltiák, který se narodil 30.9. jako jedináček a protože váží skoro 600g, jel s náma. Nejsou mu ani dva měsíce a měl tak svou premieru :o) A neskutečně uspěl, dostal 97 bodů, kde půl bod jsme měli ještě klasicky za trochu zažloutlý spodek… jeho zatím velké mínus je hlava, která se rozhodla poporůst směrem dopředu a prcek je opravdu velmi vtipný, rozhodně je poznat, že jde o samce :D ale jinak je vše fajn, stavba, sytost, rozložení, brindl nemá… víc takových mít :) věřím, že hlava se srovná a tělo jí doroste a bude z něj opravdu fešák. Myslím :o)) Ze šeltií vše, z coronetů jsme neměli nikoho a tak další kdo šel na řadu byla texlička Toffy a ani ta nezklamala a měla svých pěkných 96,5 bodů a na ní jsem na cesty vyzrála, přepravku jsem jí upravila aby jela na podložce a pod ní měla podestýlku a zabralo to, Toffy dojela v pořádku a celkově byla v kleci v pohodě, no někdy stačí opravdu málo a nápad… k dalšímu posouzení jsme předali texličku Kitty, trikolorku, která je narozená 29.10. a patří mezi naše další úplná prťata tak obstála taky moc dobře a uhájila si 95 bodů, což potěšilo nejen mě, ale i chovatelku Kitty Klárku :o), dalším posouzeným texlíkem byl nejmladší v týmu a to Eugen, ten je taky jedináček a opravdu hodně moc povedené prtě narozené 3.10. s váhou také přes 550g v tomhle věku a u něj teda smůla smůlovatá, nedá poměr bílé :( Myslela jsem si to, Ondra doufal, Andrea i Eva se radily a výrok byl jasný, poměr to nedá. Ach ouvej, tolik se mi ho ale nechce prodat, že zůstane co to nejdýl půjde, on ač nemá poměr, patří k tomu nejlepšímu co se u nás kdy narodilo… měl našlápnuto pěkně, měl stržené 2 body než se došlo k položce barva, kde se napsala nula, byl by tak bodově supr.. ale tak holt.

Dalším hodnoceným byla merinka Zarta a tam taky parádička, vylepšila se od minulého týdne o půl bod nahoru a dostala krásných 97 bodů, ono je prostě holt ne dobře, když koupete kudrnu večer před výstavou :D Zarta nám krásně zraje, je to moc pěkná a kompaktní morčina, má své nedostatky, ale na to, že je po dvou rovných rodičích tak čumím, je krásná :o) A na konec naše hvězda největší Passadena. Paša prošla posouzením u Evy a uhrála to na luxusních 99 bodů a jejím velikým plusem je opravdu její krotká povaha a vše ukecá svým blízáním, to prostě nadchne každého :))

A konečné výsledky:

Zarta Jezerka s 97 body Nejlepší merino a Nejlepší dlouhosrsté baby

Bacardi Jezerka s 97 body Nejlepší sheltie

Toffy Tesoro s 96,5 body Nejlepší texel

Kitty Orchidea´s s 95 body 3. Nejlepší texel

Passadena s 99 body Nejlepší mazlík na světě :o) (spolu s Rozinkou, samozřejmě :)) )

Sečteno, podtrženo, dařilo se parádně, výstavu jsme si užili a hodně hodně povídali, těšíme se na příští sobotu do Olomouce a tam nám teda spadne hřebínek, obávám se :D Atmosfera byla skvělá i díky rozstřelu na BIS, kterého se účastnila naše Zarta a luxusní rozeta Radka, vše dopadlo úchvatně, protože BIS se na této výstavě stala snad poprvé rozeta a to tak neskutečně potěší, že prostě jsem z toho nadšená ještě teď :) kdo nezažil, asi si to nepředstaví, ale fakt supr :)

Fotky a výsledky z Lysé někdy v týdnu, užijte si fajn týden :)

 

Výstavy a novinky..

Napsal uživatel Míša   
Neděle, 18 Listopad 2012 20:41

Fotky zatím žádné nové nemáme, ale novinky se vrší, tak sem s nima. Povedla se nám další velká výstava a vlastně už druhá double za sebou. První double výstava co jsme absolvovali byla nedávno v Litoměřicích, kde morče dostane dva posudky od dvou různých posuzovatelů v jednom dni, je to docela fofr, ale alespoň se celý den něco děje a je o zábavu postaráno.

Litoměřice se konali už před měsícem a našim chlupatkám se dařilo moc. Takže jen ve zkratce výsledky:

Virgin Mojito 96,5 a 96 bodů – Nejlepší šeltie a Nejlepší dlouhosrstý junior výstavy.

Toffy Tesoro 97,5 a 97 bodů – Nejlepší texel a Nejlepší dlouhosrsté baby výstavy.

Touch of the Star Jezerka 96,5 a 95,5 bodů – 2. Nejlepší texel

Doodla Jezerka – 95 a 95.

Toffy a Touch byli 3. Nejlepší pár výstavy, přes všechna plemena, což potěší moc :))

A to je z Litoměřic vše, nejde napsat nic jiné, než že jsme odjeli spokojení a morčouni vše přežili bez úhony. Do nového bydlení odjel z výstavy rovnou Touch of the Star, se kterým jsme dojeli Šampiona ČR a spolu s Cavatinas Novákem bydlí nově oba u Olgy Zikové.

A dál další výsledky, o tomto víkendu se konala další double velká výstava v Lysé nad Labem, za nás jela jen dvě morčátka, spokojenost je také veliká. Tentokrát jel jen Ondra, který měl na starost dvě kudrnky, bejbiny Zartu Jezerku a Toffy Tesoro. Zarta jela na svou první výstavu a Toffy si jela pro posledního čekatele na Šampiona a vše vyšlo na výbornou. V konkurenci morčin si Zarta vysloužila Nejlepší merino a Nejlepší dlouhosrsté baby s body 96,5 a 96,5. Toffy si vysloužila Nejlepšího texla s body 96,5 a 95,5, posuzovaly je Eva Dýnková a Andrea Kroftová a Toffy rozšířila Šampionské řady a posílá tak pozdrav do své rodné ch.s. Tesoro :o)

Já jsem jela do Lysé jen na chvilku v neděli, předat sestřičku Zarty a převzít za ní triko texlí kudrnku :) a za ní vděčím Evičce Hruškové, Zuza se tak jela zabydlet tam a já jsem spokojená, že mám doma prima posilu jménem Julietka od Bejbinky :) A není jediná u nás nová triko kudrna, několik dní už máme doma další krásku a tou je texlička od Klárky Žákové, samička po Emílkovi z moc pěkné maminy kudrnky, jmenuje se Kitty Orchidea´s a je boží :D  Jsem  za ně moc vděčná, má idea triko kudrn se začíná přeci jen trochu rýsovat a to do party dorazí ještě poslední, třetí krásná kudrnka, pro změnu merinka a tím mé nadšení zatím končí :)) a já jen doufám, že se takhle pěkné morčiny začnou taky konečně rodit těm našim, snad se mi to povedlo spárovat tak, že by něco pěkného být mohlo… ale klasika, u triko vrhů nikdy neříkám nikdy :)) ..oni se rodí pěkná morčata, ne, že ne, ale neměli jsme takový základ v kudrnách, ale letos konečně máme pěkné samičky a i samce co by mohl být do triko nadějný, tak moc doufám, ale odolejte těm co se narodí jinde a jsou luxusní v rozložení, budou velmi dobré typově a mají hodně dobré rodiče :)) ty prostě nemůžou jít bydlet jinam…

A to je asi vše, nic zásadního dalšího nic, pár morčinek se prodalo nebo prodá, několik jich je březích, příští víkend jsme na výstavě v Benešově a pak už jen Olomouc a letos s výstavami bude konec. A odpočinek a veget, pro všechny :))

Fajn nový týden všem :)

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kvalitní hosting pro Vaše internetové projekty založené na redakčních systémech od C4

Program C4 hosting

1200 Kč na rok s doménou (cz, eu, biz, org, com, info, net) v ceně, 2 GB prostor (+ zdarma navyšování každý rok o 500 MB), PHP, FTP, MySQL, administrační systém, 100 e-mailových schránek, 100 webů/subdomén (domény 3. řádu), mod_rewrite, htaccess, přehledné statistiky návštěvnosti, 10 MySQL databází.

Více informací na stránkách Webhosting c4

Kvalitní řemeslníci pro Prahu a Střední Čechy

(c)2007-2013 CHS Jezerka, stránky jsou chráněny autorským zákonem a šíření jakékoliv části bez svolení je zakázáno.