Chovatelská stanice čistokrevných morčat - Jezerka

plemena coronet, sheltie, merino v barvě černo-bílá, červeno-bílá, černo-červeno-bílá

O naší chovatelské stanici...

my_web.jpgChovatelská stanice " Jezerka " vznikla na jaře v roce 2007 a naší domovskou organizací je Základní Organizace chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců. To, v čem chceme být dobří, je chov zdravých, dlouhosrstých, čistokrevných, výstavních a chovných morčat, plemen sheltie, coronet, merino a texel. Chceme se specializovat na barevné kombinace v červeno - bílé barvě a černo - červeno - bílé. Naším cílem jsou zdravá a silná morčata v pravidelných a ideálně sytých barvách, vhodná k registraci a k výstavám. Základ našeho chovu tvořila kvalitní morčátka z importů, Holandsko a Německo, pro která jsme si sami dojeli a sami si je vybrali.

 

"Cavias are like potato chips... you can never have just one.." :)

 

V červnu r. 2011 jsme udělali rozhodnutí a ze Švédska dovezli čtyři morčátka ze třech nejlepších ch.s. - Cavatinas, Eternitys a Vibys. Typ a srst těchto seveřanů podle nás nemá v Evropě konkurenci a moc bychom si přáli dostat tohle všechno do našeho chovu. Není to cesta jednoduchá, ale pokusíme se a snad se zadaří. Nicméně jsme realisti, ale člověk si nemá klást malé cíle :)

A protože jsme začali mít pocit, že jen čyři je málo, dovezl Ondra na podzim 2011 skupinu dalších sedmi chlupáčů od Liz Knutsson, Eternitys. A na další jsme se rozhodli začátkem roku 2012, opět od Liz a tím naše švédské šílenství zatím končí :) je třeba se naučit s nimi pracovat a to také bude na delší trať, ale proto to děláme, pro to očekávání z barev a radosti ze zdravých a pěkných mláďat a spokojených mamin.


thumb_49_na_jezerce.jpg

Zúčastňujeme se výstav v ČR a v zahraničí, hodnocení našich morčat je pro nás hodně důležité pro další chov.

Naše chovatelské snažení bylo oceněno tituly:

 BRONZOVÁ chovatelská stanice - k 19.8.2010

 STŘÍBRNÁ chovatelská stanice - k 22.9.2012

 ZLATÁ chovatelská stanice - ke 14.4.2013

morčátka narozená s příjmením Jezerka patří mezi Šampiony a Grandšampiony ČR :)

Snad již řečeno vše, přejeme vám u nás fajn počtení.

Míša Králíčková a Ondra Výšek

PS: dřívější název " Na Jezerce ", to jsme také my, jen jsme zvolili kratší verzi toho samého, bylo nám to umožněno a schváleno UOK v srpnu 2009 :o)

Sobotní výstava a trocha informací..

Napsal uživatel Míša   
Neděle, 09 Září 2012 20:38

Tuto sobotu jsme se vydali vystavovat do Loun, které nám vloni i předloni přáli, tak proč nejet. Ale nejen to, výstava morčat se pořádá s velkou výstavou Člověk v přírodě na lounském výstavišti a tak je všude plno lidí, stánků, psů, koní, dravých a ozdobných ptáků, králíků, prostě je to krásná výstava, kde se nenudíte. Když už máte dlouhou chvíli, vydáte se mezi prodejce a čas se zabije v pohodě :)

Jeli jsme s naší letošní klasickou sestavou, dvě šeltií sestřičky Virgin Colada a Virgin Mojito, texlík Touch of the Star a triko texlina Sweet Little H.F. . Výstava byla v sobotu i v neděli, my jeli jen v sobotu, kdy výstavu posuzovala Petra Švarcová v A standardu, Petr Tejml B standard, v neděli si role prohodili. Petra viděla naše morčiny poprvé, byli zatím posuzovány jen Petrem, Andreou, na Speciálce a teď tedy další jiný posuzovatel.. S posudkem jsem spokojená, ztotožňuji se s ním, výstava tak byla pro nás v pohodě.

DSC_4007

Šli jsme na řadu jako úplně první při posuzování, to se nám nestalo ještě nikdy :)) ale štěstí přeje připraveným a Virgin Colada dostala 96,5 bodů, Mojito 96 bodů, pak šli další rovnosrstí… nejvíc byli zastoupení peruánci, šeltie jen 3, coronet žádný, peru bylo nejvíc, texlové 4, alpaka a lunka, merina tuším žádní.. je to bída. V texlíkách to také nebylo marné, Sweet dostala 96,5 bodů, půl bod sražený za špinavé ucho, Star 95,5 bodů, půl bod sražený za špinavé ucho.. njn. I tak všechny tyhle body stačili na Nejlepší šeltii pro Virgin Coladu,  Nejlepšího texela pro Sweet Little a dál na Nejlepší dlouhosrsté baby výstavy – Virgin Colada a Nejlepšího dlouhosrstého juniora – Sweet Little. Kdo by nebyl spokojený :))

DSC_4002

Ceny krásné a chutné, hned padly večer doma pro celé osazenstvo, máme další dva krásné poháry a dvě moc pěkné kokardy a celkově jsme si to tam užili, líbilo se nám tam.

Výstavu pořádala Veronika Macánová – ch.s. Chin Chin spolu s Jarkou Minaříkovou a opravdu se jim vše povedlo, příští rok jedeme obhájit znovu, pokud bude kým :o))

Fotky snad někdy v týdnu, dnešek padl na odpočinek a údržbu, kde jsem si potvrdila březost několika morčin, tak potěš koště. Plánů je mnoho, tak uvidíme co se zrealizuje a co ne.. jsem realista.

Dál nám krásně rostou holčiny po Xeně a Futurem, byly takové nijaké, ale začínají se ukazovat a moje rozhodnutí, že se prodají obě je těžce nalomeno a chci si je nechat obě :D a to je jedna coronetka po rodičích a druhá merinka.. určitě absolvují výstavu, byla by škoda, kdyby ne a uvidíme. Obě mají v měsíci a půl přes 400g, opravdu jsem z nich překvapená, mile :) Zato jejich bráška, ten je momentálně ve fázi, kdy je nutné na něj nekoukat, dělat, že doma vůbec není a to co bydlí u tamtoho jednoho samečka tam vlastně není.. :D achach, ti samci :))

Čas mě tlačí udělat další páry a protože ještě stále nenastal ten pravý čas se na vše vykašlat, holt jdeme do toho a děj se vole bože. Tím končím tohle psaní, prima nový týden všem :)

 

Malá Áčková švéčata

Napsal uživatel Míša   
Neděle, 26 Srpen 2012 23:23

Dnes jsme je konečně nafotili, tak alespoň vypadají jako koblihové a ne jako cosi s hlavou a nožičkama… Všem i s maminou se moc daří, krásně přibírají na váze a mamina se dobře stará, na to, jak vlahý měli rozjezd, tak teď je to vše už 100%. Pro upřesnění, mamina triko texlička Eternitys This Perfect Day, tatík triko šeltie Eternitys Fish Tank.

A také jsme nafotili po delší době další švédku a tentokrát je to triko šeltička Eternitys Nitty Gritty Dirty Little Freat (to jméno naprosto vystihuje Liz a její přístup ke všemu :o))) ). Byla od začátku taková nijaká, cesta ze Švédska jí vůbec nepřidala a úplně se zasekla v růstu, nechala jsem jí ve skupině, pak v další skupině a jen tak jí po očku sleduju co z ní roste… občas jí ostříhám, protože to co na ní rostlo byla hlavně srst, ale i když by svou sytostí na české výstavy klidně mohla, tak ve stavbě byla tragická… a dnes najednou ejhle, konečně se mi líbí a je to ono. Je jako buchta, krásná do ruky, čtvercová, poměrně silná v ramenou, zmohutněla, dospěla… takže má fotky a za odměnu, že je tak pěkná, tak jí toho samce u nás asi najdu. Mám z ní radost, stejně jako z malé Áčkové samičky, i když má černou hlavu :D a já tak ráda červené nebo červené s lysinkou :))) no nic, začínáme.. Všechny fotky jdou pro přiblížení rozkliknout..

…ta strana, kde má míň červené…ona jí tam má víc, takovej proužek, jen na té fotce byli ty chlupy asi někde.. schovaný :)

DSC_3963 DSC_3960

 

brácha je všelijakej, ale má široký čelo, alespoň tedy typ by mohl být fajn, když poměr je na pováženou.. další pluska budou příjemný bonus :)

DSC_3956 DSC_3955

a hároška s tím dlouhým podivným jménem :)) nekoupaná, vytáhnutá tak jak je, jen snaha o učesání byla..

DSC_3967 DSC_3994 DSC_3965

DSC_3974 DSC_3989 DSC_3966

 

Malé změny webu

Napsal uživatel Míša   
Sobota, 25 Srpen 2012 19:51

Rozhodla jsem se, že pro lepší přehlednost budeme mít zveřejněná na webu pouze v chovu aktivní morčátka. Ubyde tak mazlíkovský odsek a rentiérský, ono čím víc nám ta první morčátka stárnou nebo se rozhodnu některé samičky dál chovně nevyužívat, přesouvám je ze jedné složky do druhé, pak zase jinam a není to přehledné. Jednoduše tu tedy nebudou a uvidíte pouze morčata chovná, samce a samičky, se kterými počítáme v chovu dál. Stejně je všem naprosto jedno, že doma máme jedno žluté krátkosrsté morče a jedno hladké černé v tan kresbě :o)) Nicméně stejně nemám na webu všechny chlupáče, protože to prostě nestíhám aktualizovat a přesouvat, takže to bude hlavně úleva pro mě. Ale co vznikne bude sekce pro nás významných morčat, ti nejvíc..  Ale možná, že se časem zase rozmyslím jinak, co já vím..

 

Speciálka 2012

Napsal uživatel Míša   
Sobota, 25 Srpen 2012 12:28

Nechala jsem odeznít všechny emoce, ale i přesto jsem se celý týden nezbavila pocitů z výstavy a tak si to sem napíšu tak jak to jednoduše vidím já. To, že výstava pro nás nezačala dobře, to jsem stihla několika lidem říct, ale i proto, že včera se to zakončilo a nedopadlo to, tím se moje nálada ještě prohloubila. Čekali jsme na mláďata od Piccadilly, krytá byla švédským Handsomem, červeno – bílé šeltie, oba… ve zkratce – nevyšlo to. Piccadilly začala rodit ze středy na čtvrtek o půlnoci, mládě nemohla vytlačit, ale jedno v ní nebylo… nakonec se povedlo mládě, které bylo nejen otočené, ale i naštorc z ní vyndat a další pak šli  už v pohodě… “v pohodě”. Mláďata byla 4, největší to první se 144g a nejmenší se 122g. Všechna s výstavním rozložením, jako malovaná, tři samci a jedna samička, uvádím jako bonus…  Spát jsem šla ve tři ráno, kdy začínala Speciálka a po dobu výstavy jsme se otáčeli domů za samičkou, která sice byla na atb a nejdřív se tvářila, že ok, ale to by prostě nebylo ono, aby se to povedlo… no, nepovedlo, i přes naší snahu, léčiva, podporu a péči nám Piccadilly umřela v pátek, včera. A moje nálada ohledně chovu je naprosto na bodu mrazu, ale to nebudu dál rozpitvávat. Přišli jsme o fantastické zvířátko, víc to komentovat nebudu..

Speciálka – kdo byl, tak ví, jaké bylo posuzování. Dlouhány nám posuzovala Melanie Polineli, krátkosrstá Thomas Brunner, vše dle Evropského standardu. Posouzení morčat se mi nelíbilo. Měli jsem zástupce jak v rovnosrstých, tak ve strukturuovaných a i když jsme nedopadli vůbec zle, dojem z posouzení nemám vůbec dobrý. Obě naše šeltií bejbiny, V holky, jsou sice hodně podobné na první pohled, ale každá je něčím jiná. Z posudků si obě shodně odnesli 96 bodů, což je sice prima, nejlepší baby bylo hodnoceno jen o půl bod víc… ale ty rozdíly tam nebyly vůbec vypíchnuté. Jedna je daleko horší ve stavbě a v Českém standardu i tak hodnocena, což je v pořádku, ale tady měli obě ve stavbě shodně… a tak bych mohla pokračovat. Rozdíly tam nebyly vůbec vypíchnutý. U obou strukturovaných jsme dostali 93,5, oba také baby třída a tam jsme narazili na názor srážení bodů ve stavbě za to, že baby je moc velké na svou třídu a tak mu musí být sraženo, protože je prostě moc velké… byl to jeden z názorů, který jsme coby vystavovatelé nevydrželi a ptali se Melanie, nejen my, byla nás tam halda lidí.. jak to je myšleno, srážet body bejbinám za stavbu, když jsou pěkní a velcí a hlavně, souměrní … a vysvětlení – je to sice dobře pro chovatele, ale ne dobře pro tuto třídu, rozuměj baby třídu… no koukali jsme nejen my, já to prostě nechápu a protože za celý týden mě to nepřešlo, tam musím napsat, že letošní posouzení v Evropském standardu bylo to nejhorší, co jsem zatím zažila. A že jsme měli naše morčata posouzena v zahraničí v Evropském už hodněkrát, ale i v ČR vlastně několikrát… tak těmhle posudkům nerozumím, naopak v nich vidím spoustu rozporů. U strukturovaných došlo i k dalším diskuzím, ohledně elasticity a struktury, nicméně i tam jsem přesvědčená a asi ne sama, že ještě, že ten náš Český standard máme, přísný, ale polopatický, naprosto.

Ohledně posudků jsem tedy já hodně zklamaná, i přes všechnu úctu k Melanii.

Na Speciálce jsme se podíleli i jako sponzoři, velké žluté kokardy pro všechna druhá místa v plemeni a velké dva poháry, každý pro Nejlepší morče českého chovu v dlouhých a krátkých, tak tyhle ceny máte od nás :) Pohár za dlouhány je u Lenky a Karla – de Grande, za Kraťase u Kroftů v AndyMaru, oba chovy patří opravdu ke špičce toho co v ČR je, takže velké zasloužení a naše spokojenost a ještě jednou velká gratulace :)

Celé 4 dny byli hlavně pro Ondru hektické, předcházela tomu několika denní a noční příprava ….. plakáty, katalog, kontroly všeho možného, přípravy technického vybavení, abyste mohli vidět Speciálku přenosem na internetu, stavění klecí, zapisování, focení, konečný úklid a odvoz toho všeho bordelu na x krát svým autem… tohle všechno já u něj obdivuju a za to ho nejde nemít ráda.. a to jsem určitě na něco ještě zapomněla a protože nemá rád vyjmenovávání jeho zásluh na téhle celé akci, tak to sem vypisovat nebudu. Ale není jediný, to samozřejmě, svůj čas obětuje hlavně Andrea, Martin a Denisa…

Takže tak, vše je naštěstí za námi a letos tedy trochu s rozpaky, alespoň u mě. Vše ostatní bylo povedené, v den vyhlášení sice horko, ale i to se dalo zvládnout, konečný úklid, rozloučení se se všema a hurá domů.

Tak snad příští rok znovu :)

 

Dnešní den ve znamení Švéčat :)

Napsal uživatel Míša   
Sobota, 11 Srpen 2012 23:14

Dnes u nás rodila tříbarevná švédská texlička Eteritys This Perfect Day a na svět se jí povedlo přivést tři prcky. Ono.. já jsem to už psala na FB, ale prostě je to naschválnice.. občas mě ta morčata opravdu uvádějí do stavů, kdy jen kývu hlavou ze strany na stranu a sem v mrzutém rozpoložení... hlídám dvě morčiny už nějaký ten den, jí a Piccadilly, obě chvíli k porodu, připravuju si morče na výstavu, počůrá mě, prosákne to přes ručník, tak se jdu převléct a umejt.. a přijdu a na světě je jedno mrtvé mládě, druhé dýchá, ale blánu přes hlavu.... to je prostě naschvál! oni nemůžou vzorně rodit když jsem doma a koukám, oni si prostě vyberou tu naprosto nejvíc blbou dobu, tohle je prostě klasika...

Ale vše dopadlo dobře, prckovi jsem sundala blánu, třikrát do něj foukla a chytnul se a pak ještě pohlídat třetí mimčo co se dralo na svět a je to vše.. samička sem tam pucovala, pak odpadla a jako by říkala... no co, máš je na světě, tak se starej... a starala se druhá samička, která s touhle bydlí, to mě taky dostává, ta jejich soudržnost, fantasické je to... naštěstí se mamina oklepala a vrhla se na pucování taky a má se k nim doteď, tak snad to bude vše v pořádku.

Na světě tak máme novoabecední prcky, Áčáky :o) a jsou to čistí švédi, táta je triko šeltiák Eternitys Fish Tank. Mrňata jsou kluk a holčina, klučík je červený s bílou (ofšem, celý červený, vzadu bílá noha, jedna strana hlavy komplet bílá a druhá s červenou kolem očka..humornej je :o) ) a samička je trikoška, pruhatá, s hraniční červenou a s černou hlavou, ale pěkná :) kdyžtak další frajerka do party :o)) ale nechci předbíhat, stát se může cokoliv..

Další na řadě je tedy Piccadilly a ta je krytá švédem Handsomem, po něm máme malé Véčkové holky... a moc jí držím palce, aby mi udělala a hlavně i sobě velkou radost :o)) tak snad, ťukám na futra..

Dnes vše, třeba už zítra budu psát zase :)

 

 

Povíkendové info

Napsal uživatel Míša   
Pondělí, 06 Srpen 2012 00:03

U nás je toho také dost, ono snad u každého, kdo má doma zvířata.. některá naše morčátka si našla nový domov a některá máme nově. Nově jsem si pořídila naší už druhou hladkou samičku, tentokrát ale černou tanku, která je prostě nádherná. Přivezla jí  do Čech Janina co má ch.s. Z Elfího údolí, která jí také nedokázala odolat, když k jí chovatelka přinesla a ukázala… no odjela s ní a protože sama chová jen světlé barvy, tak padlo rozhodnutí k prodeji… no a já se chytila :o) ono je to těžké, je tolik morčat která se člověku líbí, ale které prostě a jednoduše nemůžete mít doma, protože momentálně jste zaměření na něco jiného a dlouzí tani, to je něco co mě osobně se líbí už leta. Pravda, viděla jsem jich málo a většinu od Doroty z Polska, ale morčata fantastická v typu, to nešlo, aby se nelíbili… takže máme doma alespoň jednu hladkou a ta je krásná taky :o)) a co s ní do budoucna, to se uvidí, zatím s náma pojede na několik výstav a uvidíme..

Dál máme nová mláďata po coronetce Xeně Chlupáček, tatík mláďat je ještě coronet Future v.d. Alten Bahn. Narodila se tři mláďata, jedna coro slečna, jedna merino slečna a jeden šeltií kluk, všichni s výstavním poměrem barev a všichni červeno – bílí. Všichni mají moc pěkné uši, rovné a bez náznaku skládání.. Všechno tak jak má být, takže spokojenost veliká. Další dvoje mláďata máme na cestě, tak snad se nám jesle rozrostou.

A dál jsme vlastně také byli na výstavě a to v neděli v Jižních Čechách. Výstavu pořádal Petr Tejml spolu s Petrou Švarcovou v Červeném Dvoře, což je sice psychiatrická léčebna, ale dopadlo to dobře a vrátili nás zase večer domů :o) Objekt je to nádherný, léčebna je zaměřená na drogově závislé a alkoholiky, nádherné prostředí, veliký park, on je to vlastně zámek… bylo tam opravdu moc krásně.

My jsme vyráželi s pěti morčátky, které se dostali pod ruku Petrovi a nedopadli jsme nejhůř. Nejlíp byla ohodnocená trikolorní texlička Sweet Little, měla krásných 96,5 bodů, červeno – bílý texlík Touch of the Star dostal 95,5 bodů, kde si polepšil od Ústí a líbil se (což u něj potěší), on patří k těm, co zrají jako víno… po 95ti bodech měli shodně Včkové holky a texlík Antjes bohužel v přepravce přehodnotil názor na výstavy a pramen srsti zůstal kdesi, ono už v Ústí nám dal najevo, že cestování není to pravé ořechové pro něj a tady to jen potvrdil a tak byl ohodnocen 94,5 body a tím pádem u nás padlo rozhodnutí, že ho na Speciálku nevezmeme, on by to taky nemusel dát a pokud bychom o něj měli přijít naší blbostí a touze ho vystavovat, tak to ani náhodou… já vím co v něm mám a nebudu ho riskovat, i když je to opravdu pěkný kus morčete.. někomu to prostě sedne, někomu ne a on nezačal jezdit jako mladý a aby si zvykal… ee, radši ať doma dělá děti a je v pohodě :o))

Výstava nebyla hodnocená přes plemena, ale napříč na Nejlepší z dlouhosrstých a krátkých, přes věkové třídy. Naše texlinda měla stejný počet bodů jako další bejbina, v následním rozstřelu bylo první místo uděleno té druhé, která byla dvoubarevná, černá – bílá. Nutno podotknout, že moc krásná šeltička, z chovu Vlaďky Fidrmucové a ta naše nemá holt úplně přesné rozložení a má i na jedné straně trochu brindl… ach ti trikoloři :o))) ale i tak je vůbec úžasný, že měla ty samé body a dostala se takhle vysoko, to mě těší moc, trikoška šikovná :o) byla tedy 2. Nejlepší dlouhosrsté baby a tím jsme s hodnocením skončili, ale i tak :) všechna Jezerčata měla kartičku na čekatele, marní tedy nejsou… a ke všemu tam bylo fakt moc dobře, užili jsme si to.

Další výstava náš čeká až Speciálka, potěš koště :o))

A vlastně jako poslední ještě musím napsat další naše nováčky v chovu, už nějaký ten den máme doma dvě morčiny od Jitky Krupičkové, triko šeltiího samce Xi-Xaa Saxabaru a coro samičku Yoshi Saxabaru. Oba dobře zapadají do mých plánů na triko texlíky, tak snad se podaří, věřím, že mi k tomu mému snu pomůžou, oba mají pro mě zajímavý rodokmen, tak se těším :o) a Jituli s Tomášem moc moc děkuju, ráda se s váma někde uvidím :o))

A to je dnes asi vše, fotku zatím prcků a Paši a něco málo z našich dospívajících, té doby kryjících se… (tanka Pasadena si vysloužila jméno Paša, ona je taková… no Paša prostě :o)) )

Pěkný týden všem.

Pasadena ..

DSC_3349 DSC_3345 DSC_3343 DSC_3339

 

prcek Z merino holčička

DSC_3330 DSC_3326

 

Prcek Z coro holčička

DSC_3320 DSC_3318

 

Prcek Z šeltie kluk

DSC_3323 DSC_3322

 

A pro radost jsme konečně cvakli naše resty, už vyrostlé holky :D

Šeltička Kappa Jezerka po coronetce Cavatinas Tasha, tatík Future v.d. Alten Bahn. Srst – :o) samička je ve skupině, opravdu jen tak vytažená a cvaklá, akorát je  u samce… :o)))

DSC_3367 DSC_3366

malá šeltička O2 Jezerka po švédce Eternitys Kind Red Spirit, tatík Nottingham, ta si taky prostě jen tak roste u mámy, uvidíme co s ní, zatím jí jen sem tam ostříhám, aby se to necouralo…

 DSC_3382 DSC_3379

 

malá Gotenholz po našem Xandrovi Jezerka, Harmonia, té doby také ve skupině u samce, takže srst podle toho vypadá plus moje úpravy všech samic nůžkama :o))

DSC_3375 DSC_3370

 

Rozhovor o morčinách :)

Napsal uživatel Míša   
Čtvrtek, 19 Červenec 2012 17:15

Dostala jsem nabídku na rozhovor o našich morčatech a tak všeobecně o všem, co k tomu patří.. jak se mi to povedlo se jukněte tady - http://www.rodina21.cz/ostatni-vsehochut/morce-nenarocny-mazlik 

Děkuji paní redaktorce Radce "Retině" Pavelkové za možnost takovéhle propagace, slov o morčatech není totiž nikdy dost :o)))

 

Výstava v Ústí nad Labem 15.7.

Napsal uživatel Míša   
Pondělí, 16 Červenec 2012 23:27

Konečně jsme letos poprvé vyjeli na výstavu :o) prckové dorostli tak akorát, aby mohli absolvovat svou první výstavu, holanďan nám relativně dohnal svůj deficit v srsti, byl už taky čas se někde ukázat.. Cesta do Ústí je v pohodě a příjemná, přejímka byla do 9:30hod, času plno a žádné extra náročné ranní vstávání, ideál :)

Jeli jsme s 5ti bejbíky a s jedním juniorem, plemena měla být spojená ve třídách.. bejbiny dvě šeltičky po švédech, červeno – bílé Véčkové slečinky, dva texlí skoro brášulové, o něco od nich starší texlí kráska od Dany Jansen a texel z Antje, to byl náš tým. Šeltičkám je pouhých 2,5 měsíce, takže poctivé bejbiny, ale líbí se mi a zkusili jsme to s nima, kluci… no :o) u nich to bylo o “dalších do party”, jsou jen o pár dní starší jak šeltičky, tříbarevná texlinda je jednoduše krásná a březnová a samec taky nevypadal nejhůř, holt uvidíme..

Posuzovatelky byli dvě, Eva Dýnková a Andrea Kroftová, dlouhány posuzovala Andrea. Morčat v plemenech u dlouhosrstých nebylo tolik co jsem byla zvyklá vídat, je opravdu moc znát, kolik lidí skončilo a nejezdí. Díky tomu byli i ty spojené třídy, což baby třídě vůbec nenahrává, ale jak u šeltií, tak u texlů jsme konkurenci alespoň nějakou měli. V ostatních plemenech to bylo hodně podobné, ale myslím, že dlouhosrstá plemena byla zastoupena snad všechna. Až jsme si říkali, že na tu bídu co je letos s vystavovateli dlouhosrstých plemen by byla naše výstava s nakonec asi 50ti přihlášenými morčaty docela těžký luxus… ještě, že bude Speciálka :o))

Ale k výsledkům. Šeltičky mě strašně moc potěšily, obě po 96,5 bodech, z toho jedna ještě měla sebraný půl bodík v kondici za zažloutlejší srst na zadku, což jsem začala řešit bohužel pozdě, moje chyba.. no krásné body :o) triko texlička Sweet Little H.F. dostala 97 bodů, texel Antje´s Choice 96 bodů, také spokojenost… a kluci, tam se moje obavy potvrdili :) Ukawango byl disklý (to jsem ale nečekala, spíš jen mínus body..) a Star dostal 94 bodíků. Ten disk je pro nás zase na objev vad něco nového, protože jak správně řekla Lucka, my máme prostě pořád něco extra :D texlík má na přední pacince ze strany pakost, výrůstek, něco jako nedovyvinutý 5tý prstík. Takovou tvrdou hrču na kosti prostě :o)) není to bolestivé, naštěstí, nevadí mu to a nastartovalo to jeho dráhu mazlíčka, kterým se za 14 dní stane u jedné malé strašně sympatické holčičky, která si ho prostě na výstavě vybrala a zamilovala se do něj a protože má hodně hodně chápavé rodiče, bude se prcek mít naprosto skvěle, za což jsme strašně rádi, tohle opravdu moc potěšilo… ale k té pacině – máme to na mláděti poprvé, nikdy jsem to neviděla a nafotíme to, aby jste začali jako my okamžitě prohlížet svoje morčata, jestli někdo další náhodou taky něco.. :D ..opravdu pořád je něco dalšího, nového, jiného, další zkušenosti..

Texlík Star – já mu věřím. Už  teď začíná mít moc pěknou srst, je samá vlnka a kudrnka, jen je prostě malý a momentálně hlavatý, ale na Speciálku to třeba trochu dožene, doma zatím určitě zůstane.

Oceněná naše morčátka byla také a k naší radosti nedopadla vůbec zle:

Sweet Little byla s 97 body vůbec nejlepším dlouhánem na výstavě, jediná dosáhla v dlouhých na tyhle body, to potěšilo :o) byla tak 1. Nejlepším dlouhosrstým morčetem v baby třídě a 1. Nejlepším texlem.

Virgin Mojito - 1. Nejlepší šeltie a 2. Nejlepší dlouhosrsté baby.

Virgin Colada - 2. Nejlepší šeltie a 3. Nejlepší dlohosrsté baby.

Antje´s Choice - 2. texel a 1. Nejlepší dlouhosrstý junior.

Na to, že jsme jeli s dvěma plemeny a s dvěma věkovými třídami to je docela fajn :o) ceny krásné a plno, příjemná parta lidí, opravdu moc povedená výstava.

Domů jsme dovezli všechny v pořádku a zdravé, bohatší o zážitek a s výstavou jsme moc spokojení. Místo, restaurace Větruše bylo bezvadně zvolené, moc se nám tam líbilo a pořadatelé to měli vše krásně nachystané, tombola parádní a velmi praktická, jídlo vynikající a celkové zázemí prostě paráda. Je to krásné místo a myslím, že jsme tam nebyli naposled, alespoň víme, když projíždíme Ústím kam zajet :o)

A za 14 dní vyrážíme znovu, bude sranda :o)

DSC_3291 DSC_3281

DSC_3284 DSC_3282

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kvalitní hosting pro Vaše internetové projekty založené na redakčních systémech od C4

Program C4 hosting

1200 Kč na rok s doménou (cz, eu, biz, org, com, info, net) v ceně, 2 GB prostor (+ zdarma navyšování každý rok o 500 MB), PHP, FTP, MySQL, administrační systém, 100 e-mailových schránek, 100 webů/subdomén (domény 3. řádu), mod_rewrite, htaccess, přehledné statistiky návštěvnosti, 10 MySQL databází.

Více informací na stránkách Webhosting c4

Kvalitní řemeslníci pro Prahu a Střední Čechy

(c)2007-2013 CHS Jezerka, stránky jsou chráněny autorským zákonem a šíření jakékoliv části bez svolení je zakázáno.