Chovatelská stanice čistokrevných morčat - Jezerka

plemena coronet, sheltie, merino v barvě černo-bílá, červeno-bílá, černo-červeno-bílá

O naší chovatelské stanici...

my_web.jpgChovatelská stanice " Jezerka " vznikla na jaře v roce 2007 a naší domovskou organizací je Základní Organizace chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců. To, v čem chceme být dobří, je chov zdravých, dlouhosrstých, čistokrevných, výstavních a chovných morčat, plemen sheltie, coronet, merino a texel. Chceme se specializovat na barevné kombinace v červeno - bílé barvě a černo - červeno - bílé. Naším cílem jsou zdravá a silná morčata v pravidelných a ideálně sytých barvách, vhodná k registraci a k výstavám. Základ našeho chovu tvořila kvalitní morčátka z importů, Holandsko a Německo, pro která jsme si sami dojeli a sami si je vybrali.

 

"Cavias are like potato chips... you can never have just one.." :)

 

V červnu r. 2011 jsme udělali rozhodnutí a ze Švédska dovezli čtyři morčátka ze třech nejlepších ch.s. - Cavatinas, Eternitys a Vibys. Typ a srst těchto seveřanů podle nás nemá v Evropě konkurenci a moc bychom si přáli dostat tohle všechno do našeho chovu. Není to cesta jednoduchá, ale pokusíme se a snad se zadaří. Nicméně jsme realisti, ale člověk si nemá klást malé cíle :)

A protože jsme začali mít pocit, že jen čyři je málo, dovezl Ondra na podzim 2011 skupinu dalších sedmi chlupáčů od Liz Knutsson, Eternitys. A na další jsme se rozhodli začátkem roku 2012, opět od Liz a tím naše švédské šílenství zatím končí :) je třeba se naučit s nimi pracovat a to také bude na delší trať, ale proto to děláme, pro to očekávání z barev a radosti ze zdravých a pěkných mláďat a spokojených mamin.


thumb_49_na_jezerce.jpg

Zúčastňujeme se výstav v ČR a v zahraničí, hodnocení našich morčat je pro nás hodně důležité pro další chov.

Naše chovatelské snažení bylo oceněno tituly:

 BRONZOVÁ chovatelská stanice - k 19.8.2010

 STŘÍBRNÁ chovatelská stanice - k 22.9.2012

 ZLATÁ chovatelská stanice - ke 14.4.2013

morčátka narozená s příjmením Jezerka patří mezi Šampiony a Grandšampiony ČR :)

Snad již řečeno vše, přejeme vám u nás fajn počtení.

Míša Králíčková a Ondra Výšek

PS: dřívější název " Na Jezerce ", to jsme také my, jen jsme zvolili kratší verzi toho samého, bylo nám to umožněno a schváleno UOK v srpnu 2009 :o)

…a chčije a chčije…

Napsal uživatel Míša   
Čtvrtek, 05 Červenec 2012 21:57

Naprosto to vystihuje to co teď padá z nebe už docela dlouhou dobu, takže je ideální zasednout sem k tomu a něco napsat. Tři dny v práci po dovče jsou přesně tak akorát na to, aby se člověk úplně neotrávil a zbyl nám čas i k nafocení morčin, takže to tu trochu zaplavím fotkami. A abych zase nepsala slohy, přejdu rovnou k fotkám, radši :o)). U morčátek nic nového nemáme, všichni si náležitě užíváme doma klimatizace za kterou si každý den gratulujeme, že nás to vůbec napadlo jí mít, protože březí samičky se tváří normálně oproti tomu co se děje jinde, kde bojují s bouřkovým dusným počasím… je to pro ně náročné, opravdu v tomhle dusnu a v té vlhkosti je to prostě o život. Ale už ty obrázky..

Virgin Colada Jezerka

DSC_3252 DSC_3249

 

Virgin Mojito Jezerka

DSC_3241 DSC_3237

 

Ukawango Jezerka… on je opravdu ve fázi, kdy roste, je ošklivej, víme to, ale je alespoň srandovní :o)))

DSC_3259 DSC_3262

 

Touch of the Star Jezerka…o něm platí úúúúplně to stejné.. :D

DSC_3254 DSC_3256

 

Sweet Little Hopeful Farm

DSC_3268 DSC_3263

 

Malá Anetka  :o) morčinka ze Staříče od Anety K. chov Affinity Avenue

DSC_3274 DSC_3275

 

Lehké info..

Napsal uživatel Míša   
Neděle, 01 Červenec 2012 18:45

Už nějaký čas se chystám pořádně vše zaktualizovat, leč když je trocha času, není technika a opačně a ke všemu se mi do toho třeba nechce.. ale musím, vím.

Vrátili jsme se z dovolené, užili jsme si krásných 14 dní porůznu v Alpách v blízkosti Matterhornu a Mont Blancu, pak se odjeli ohřát do Jižní Francie k Azurovému pobřeží... nádherný čas, kéž by se to dalo vše protáhnout na alespoň půl roku.. sci-fi :o)

Ještě před dovolenou jsem si udělala solidní výlet k Frýdku Místku k Anetě K. ch.s. Affinity Avenue pro jednu kudrnatou trikolorku, moc pěkné a nadějné mládě po dobrých rodičích a poměrně dost našich morčin našlo nové majitele, vše se podařilo ještě před odjezdem a chlupáči jeli i za hranice, ale už to sem vypisovat nebudu, jen pomalu ale jistě budu aktualizovat jednotlivé chlupáče v jejich sekcích..

Máme několik březích samiček, aktualizovat plánované odchovy a odchovy jako takové jsem taky už dávno vzdala a tak sem jen budu psát, co se komu u nás narodilo :o)

A aby bylo vše opět v rovině, tak někdo i umřel, přišli jsme o Futureho, který umřel "prostě najednou", ještě měl v tlamce seno, žádná nemoc, žádný náznak ničeho, prostě byl najednou umřetý..měl 4 roky, ale stejně... byli s ním dvě samičky poměrně delší dobu, Xena Chlupáčková a Piccadilly, kde Xena je jistojistě březí. Přidala jsem je ke švédskému samci Handsomovi, březí jsou obě, ale Xenu pravděpodobně stihl ještě nakrýt právě Future a pak si prostě umřel... uvidím jak to bude vycházet časově, nebylo by vůbec špatné mít tahle mláďata, přeci jen byl Future kus nádherného morčete a sama Xena je taky originál, no uvidím..

Pár morčat nemám na webu vůbec, ale většinou ty, kteří nejsou aktivně zapojeni do chovu z nějakých důvodů a dávat pryč se mi je nechce, stejně tak jsme několik morčátek povýšili mezi rentiéry, ta aktualizace je bohužel opravdu třeba.

Časem to vše nějak proberu, ať jsme alespoň trochu aktuální a v novém týdnu hurá do práce :o))

 

Eternitys Make a Song and Dance

Napsal uživatel Míša   
Neděle, 03 Červen 2012 20:42

Prosím zájemce o tuto samičku, pište mi na mejl.

DSC_2035DSC_2040 

 

Troška při nedělním večeru :)

Napsal uživatel Míša   
Neděle, 27 Květen 2012 21:06

Událo se toho plno. Jedna z nejvíc věcí co nás neskutečně mrzí je zrušení výstavy kterou jsme chystali, to nás solidně nakoplo, ale bohužel i utvrdilo v tom, že my dva nic podobného již chystat nebudeme. Ztráta byla příliš vysoká a zklamání maximální. Pokud se kdy chopíme pořadatelství výstav a budeme chtít pokračovat v tradici Dlouhosrstých výstav, tak pouze s českým posuzovatelem, tam je ztráta minimální a na své si každý také přijde, takže proč to vše komplikovat se zahraničím.. :) uvidíme.

Další co je u morčátek nového je narození prcků po trikolorní Eternitys Walk n´ Talk. Porodila dva samečky, bohužel jeden nepřežil a samozřejmě ten s výstavním rozložením, zůstal nám ale ten druhý a má se skvěle k světu, prima. Táta samec je opět Eternitys Handsome, u samičky Eternitys Bloody Sunset máme dvě holky, tady u té byli dva kluci.. je to fajn, umí to i to :))

Rozhodli jsme se pro poměrně velký zájem krýt švédy švédy, máme u sebe tedy několik slibných párů a do budoucna budeme mít linii jen z nich, bude to takový “pokus” o vytvoření si vlastních, tak snad. Moc, opravdu moc se mi líbí ty dvě malé prťavky po Sunset, pojmenovali jsme je Virgin Colada a Virgin Mojito a obě budeme chtít ukázat někde na výstavách, vypadají hodně nadějně, jsem z nich nadšená :)

Malé kudrliny rostou také dobře, pokud kluci vydrží v srsti a nějak se neolezou, tak budou jezdit spolu s malýma V holkama,  máme nadějné hned 4 morčiny, tak snad to vydrží alespoň do Speciálky :D

A protože jsme fotili, cvakli jsme i dospělé samičky od Liz a to Damage Done a Make a Song and Dance, Damage šla dnes hned k samci, přijela k nám s podzimní ekipou hned po odstavu mláďat, chvíli bydlela u Lenky, byla taková hodně nijaká a přemýšleli jsme dál o jejím prodeji, ale ještě, že jsme se nerozhodli :)  odpočinula si, obrostla, zmohutněla a celkově zkrásněla, tu nedáme a tak šla rovnou dnes k samci, snad se zadaří. Make porodila u nás a dala se do kupy také solidně, obě samičky jsou silné a moc pěkné, no je na ně krásný pohled..

A protože zase píšu a píšu, tak končím a kuk na fotky :)

Virgin Colada Jezerka

DSC_1993 DSC_1992

 

Virgin Mojito Jezerka

DSC_1989 DSC_1987

 

kudrlínek Touch of the Star Jezerka (po texličce Sun).. druhá strana je stejná, jen nevyšly fotky :))

DSC_1970 DSC_1969

 

kudrlínek Ukawango Jezerka (po Moon)

DSC_1975 DSC_1981

 

Eternitys Damage Done

DSC_2016 DSC_2008 DSC_2030

 

Eternitys Make a Song and Dance

DSC_2035 DSC_2040 DSC_2038

 

Eternitys This Perfect Day – neskutečná hároška, kterou rozčesávám, protože má těch chlupů  prostě moc. vzadu už komplet ostříhaná,protože je u samce, tak alespoň jen tak pro pokochání se… ona je přesně ten medvídkovej a vlasatej typ, co je ideální, alespoň pro mě :)

DSC_2051 DSC_2042

 

Pro dnešek vše, fajn týden všem :)

 

Je toho všeho prostě moc :o))

Napsal uživatel Míša   
Sobota, 21 Duben 2012 00:31
O víkendu uděláme velká rozhodnutí ohledně prodeje morčátek... před chvilkou teď večer nám přivedly na svět další prcky dvě samičky... máme doma dvě nová kudrnatá morčátka z Holandska už tak tři neděle... je toho prostě moc nového a tak se do toho vrhnu po hlavě a proběhne nutná aktualizace všeho.  
 

:,(

Napsal uživatel Míša   
Neděle, 08 Duben 2012 23:46

Dnešní aktualizace se mi píše ... všelijak, jen ne dobře. Umřela nám dnes odpoledne naše nejvíc asi vám všem známá morčinka, Adela v. Gotenholz. Kdyby existovala pomyslná Síň slávy, ona by si tam zasloužila být..Byla nádherná, v roce 2008 na výstavách excelovala a to jak tady, tak i v zahraničí, kam přijela, tam vyhrála a to třeba i na Speciálce.. byla vyjímečná na ta leta.

Jak šly roky, do Čech přibylo víc "adelek" a jak jsem psala i na FB, troufám si tvrdit, že i díky ní se stal chov Andrey Illmer velmi oblíbeným a chtěným a dnes jsou v ČR již velmi kvalitní (nejen) šeltie v této barevné kombinaci, i my jim propadli a velkou vinu na tom právě nese Adela.. Vše jde dopředu, i chov a už vloni by jistě zapadla mezi "lepší standard" který je na výstavách k vidění, ale pro nás byla č.1. Byla, je a bude nenahraditelná a ona je ta, která povede náš chov v duchu dál, abychom se drželi toho, že kdyby nebylo Andrey, která nám jí velmi velkoryse mladinkou prodala, nikdy bychom asi s jiným morčátkem nezažili pocity velkých výher, které ona dávala a díky kterým máme police plné jejích pohárů.. Nepočítám je, je jich hromada a nikdo jiný nedosáhl na takový počet a asi již nikdy nedosáhne. Ale je to fuk, po letech stejně zjistíte, že o to vlastně až tak nejde a priority máte někde trochu jinde...

Dnes vše.

DSC_1369DSC_1362

 

N, O, P a Q, všechna momentální drobotina :)

Napsal uživatel Míša   
Neděle, 11 Březen 2012 22:08

Dnes tolik slibované fotky prcků. Takže bez zbytečných řečí představuji tu naší školku :) N mrně je malá kudrnka merino po meriní Gracii  Chlupáček, tatík je texlík MaJas Emilion Tricky.

Narnia Jezerka, merino bílá s červenou ….stále nevíme, jestli bude na prodej nebo ne? Kdyžtak se ptejte, uvidíme..

DSC_1809 DSC_1805

 

“O” mimina má na svědomí šeltií švédka Eteritys Kind Red Spirit a tatík je trikolorní šeltiák Nottingham Jezerka.

O2 kluk Jezerka… on je pro mě hodně zajímavý… zatím není na prodej

DSC_1786 DSC_1784

 

O2 slečinka Jezerka…. bude bohužel k prodeji, pro někoho bohudík :o))

DSC_1791 DSC_1788

 

O2 kluk Jezerka… naše první aguťátko :D :))) kukačka bude taky k prodeji a kéž by mu typ vydržel, vypadá nadějně a kulatě od nosu až po zadek :D

DSC_1782 DSC_1777

 

Péčka jsou vejlupkové po červeno – bílé texličce Babble, tatík je také šeltiák Nottingham. Prcek má okousané ouško, mazlík na celé čáře :)

DSC_1797 DSC_1800

 

Prďol bráška, hehe, další pokus o trikolora :D  černá je uhlová, už odrůstá a je stále černo – černá, ale co je nám to platné, když červené je na něm jako šafránu :o))) jj, mazlíci, ti nám prostě jdou :d

DSC_1803 DSC_1801

 

Qvéčka jsou dílem Rubinky a Lexy.. co dodat :)

Q2 klukan

DSC_1817 DSC_1814

 

Q2 další klukan

DSC_1826 DSC_1822

 

a holčička

DSC_1829 DSC_1828

 

A pro radost jsme si cvakli i malou Moment of Surprice, prtě po švédce Make a Song and Dance.

DSC_1831 DSC_1835

Toť vše, hezký  týden všem :)

 

Opravdu už školka :o)

Napsal uživatel Míša   
Neděle, 04 Březen 2012 23:17

Dnes ráno nám porodila Rubina tři krásná prťata, tatík je Lexa a tohle spojení bylo opětovným pokusem o klon Sheevy.. prckové jsou dva kluci, i ta jedna holčina tam je, akorát má celou hlavu bílou a ne červenou, njn :) A protože tahle mrňata jsou Rubči poslední, tak o to víc budeme zvažovat co a jak do budoucna, kdo z nich zůstane doma.

A tímhle vrhem už máme 4 nenafocené, to se nám teda ještě nestalo. ENko je u nás malá po Gracii, Óčka má Eternitys KindRed Spirit, Péčka má Babbla a na tyhlety vyšlo Q. To zase budou jména :)) Všem prckům se daří dobře, stejně tak maminám a celkově mám ze všech radost, tak snad mi to vydrží co nejdýl :)

Fotky někdy v týdnu, nejdýl o víkendu, to už prostě musíme. A fajn týden všem :)

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kvalitní hosting pro Vaše internetové projekty založené na redakčních systémech od C4

Program C4 hosting

1200 Kč na rok s doménou (cz, eu, biz, org, com, info, net) v ceně, 2 GB prostor (+ zdarma navyšování každý rok o 500 MB), PHP, FTP, MySQL, administrační systém, 100 e-mailových schránek, 100 webů/subdomén (domény 3. řádu), mod_rewrite, htaccess, přehledné statistiky návštěvnosti, 10 MySQL databází.

Více informací na stránkách Webhosting c4

Kvalitní řemeslníci pro Prahu a Střední Čechy

(c)2007-2013 CHS Jezerka, stránky jsou chráněny autorským zákonem a šíření jakékoliv části bez svolení je zakázáno.