Chovatelská stanice čistokrevných morčat - Jezerka

plemena coronet, sheltie, merino v barvě černo-bílá, červeno-bílá, černo-červeno-bílá

O naší chovatelské stanici...

my_web.jpgChovatelská stanice " Jezerka " vznikla na jaře v roce 2007 a naší domovskou organizací je Základní Organizace chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců. To, v čem chceme být dobří, je chov zdravých, dlouhosrstých, čistokrevných, výstavních a chovných morčat, plemen sheltie, coronet, merino a texel. Chceme se specializovat na barevné kombinace v červeno - bílé barvě a černo - červeno - bílé. Naším cílem jsou zdravá a silná morčata v pravidelných a ideálně sytých barvách, vhodná k registraci a k výstavám. Základ našeho chovu tvořila kvalitní morčátka z importů, Holandsko a Německo, pro která jsme si sami dojeli a sami si je vybrali.

 

"Cavias are like potato chips... you can never have just one.." :)

 

V červnu r. 2011 jsme udělali rozhodnutí a ze Švédska dovezli čtyři morčátka ze třech nejlepších ch.s. - Cavatinas, Eternitys a Vibys. Typ a srst těchto seveřanů podle nás nemá v Evropě konkurenci a moc bychom si přáli dostat tohle všechno do našeho chovu. Není to cesta jednoduchá, ale pokusíme se a snad se zadaří. Nicméně jsme realisti, ale člověk si nemá klást malé cíle :)

A protože jsme začali mít pocit, že jen čyři je málo, dovezl Ondra na podzim 2011 skupinu dalších sedmi chlupáčů od Liz Knutsson, Eternitys. A na další jsme se rozhodli začátkem roku 2012, opět od Liz a tím naše švédské šílenství zatím končí :) je třeba se naučit s nimi pracovat a to také bude na delší trať, ale proto to děláme, pro to očekávání z barev a radosti ze zdravých a pěkných mláďat a spokojených mamin.


thumb_49_na_jezerce.jpg

Zúčastňujeme se výstav v ČR a v zahraničí, hodnocení našich morčat je pro nás hodně důležité pro další chov.

Naše chovatelské snažení bylo oceněno tituly:

 BRONZOVÁ chovatelská stanice - k 19.8.2010

 STŘÍBRNÁ chovatelská stanice - k 22.9.2012

 ZLATÁ chovatelská stanice - ke 14.4.2013

morčátka narozená s příjmením Jezerka patří mezi Šampiony a Grandšampiony ČR :)

Snad již řečeno vše, přejeme vám u nás fajn počtení.

Míša Králíčková a Ondra Výšek

PS: dřívější název " Na Jezerce ", to jsme také my, jen jsme zvolili kratší verzi toho samého, bylo nám to umožněno a schváleno UOK v srpnu 2009 :o)

Před vánoční víkend u nás

Napsal uživatel Míša   
Neděle, 18 Prosinec 2011 21:09

probíhá naprosto normálně :o) V sobotu jsme si udělali zasloužené a plánované volno, vyrazili jsme do německých Drážďan nasát atmosféru vánočních trhů, ale nejen to. Plánovali jsme i setkání s Andreou a Wolfgangem Illmer a povedlo se, nic jim do toho nevlezlo, nám také ne :) Několik hodin jsme tak mohli prochodit po vánočně naladěných Drážďanech, popili svařák a dali si různé ňamky a jsme moc rádi, že se nám povedlo se setkat. Prodebatilo se kde co a když došlo na loučení, ukázalo se nám malé chlupaté překvapení, které si pro nás Andrea s Wolfgangem připravili. Malé chlupaté klubíčko typicky červeno – bílé, okaté a ušaté se mi choulilo v dlani, já překvapená, Ondra se usmívající, Andrea s Wolfgangem také… :) achach, emoce veliké a tak jsme si přivezli vnučku Piccadily, dcerku jejího syna Xandra Jezerky, překrásnou Harminii v. Gotenholz :) A proto děkuji všem, které kolem sebe mám a kteří ze mě dělají šťastnou Míšu, ten pocit je k nezaplacení… Andrea und Wolfgang, vielen Dank, ich liebe euch beide… :) A to, že mám toho nejlepšího chlapa pod sluncem, to říkám pořád :) a nemusí mě uplácet morčatama :o) 

Klidný týden vám všem, kdo jste na tom jako já, že se vydáte na poslední chvíli kupovat dárečky, tak přeji pevné nervíky, ale jednou za rok se to vydržet dá, tudíž sílu a spoustu tolerance :))

 

4. Vánoční Olomouc – Tischschau 3.12.

Napsal uživatel Míša   
Úterý, 06 Prosinec 2011 21:14

Nakonec i u nás padlo rozhodnutí, že nepojedeme jen na čumendu a pokec, ale že se pojede soutěžit i s chlupáči. Tedy s jednou, rozhodnutí padlo na šeltičku Piccadilly, kterou jsme vytáhli na naše vánoční focení a která je tak odpočatá a pěkná, že jsem po uzávěrce psala Aničce, že pokorně prosím o přijetí jednoho morčátka na výstavu… a svolení padlo, v pátek nastali přípravy, které sice začali kolem desáté večer díky mé práci, ale příprava jednoho dospělce nedá tolik, takže to šlo. Z Piccadilly jsem nadšená, je v ramenou silná jako buldok, srst jí padá v pramenech už od očí až na zem, oči má jako velké koláče a barevně je také hodně povedená, prostě je krásná. A je i krásně odpočatá, až moc :)

Jela s námi i coronetí bejbinka Enya, kterou jsem vezla pro novou paničku a kterou jsem po vykoupání shlédla a zkonstatovala, že vlastně není tak marná a posoudit by se mohla také, ale holt nahlášená není, tak jí alespoň zaregistrujeme a s dobrým svědomím prodáme.

Naspáno jsme měli asi 3 hodiny, což je na tomhle všem to nejvíc nejhorší, to brzké vstávání a my vstávali asi ve 4 ráno. Hnus. Cesta příšerná, k dešti se přidaly mlhy a klouzačka, byli jsme rádi, že jsme dojeli celí a včas a poprvé snad mezi prvními. Veterina byla otázka chvilinky, díky Ondrovi se dohlásila Enya mezi posuzovaná morčátka a my tak měli celé dva chlupáče na tu fůru dalších :) konkurence se sjela i ze Slovenska a přijeli i mediální morčecí hvězdy, byla jsem zvědavá, jak se s nimi naši vyrovnají, to jsem si mimochodem říkala vždycky, co nastane, až se jednou takhle všichni sejdeme, něco ve smyslu – jak tohle jednou dopadne… a ono fakt dopadlo, alespoň na této výstavě :)

Morčiny nám posuzovala Petra Švarcová a jak je v Olomouci zvykem, silná výstava, dobré obsazení, přísná laťka. A tak mnozí dopadli jinak než očekávali a než by se jim líbilo a také to dávali najevo, emoce byli velmi silné, až nepříjemné.

Ale rozepisovat se nebudu, snad jen uvědomění si, že komentování vlastních zrovna posuzovaných morčat je něco, co už jsem myslela, že nikdo až tak nedělá… že díky tomu, že chovatel zmateně podává svá morčata k posouzení a plete si je, to se také hodně dlouho nestalo a doufám, že díky tomuhle nenastane třeba stop stav nošení si vlastních morčat k posouzení za předpokladu, že se lidi chovají… lidsky, protože to prostě naprosto zbytečně bije do očí nebo provokuje nebo ... najděte si slova sami. Uvidíme příště. Ofšem, co se povedlo mě, která si na prezentaci snaží zakládat a různé podložky jsou naší nedílnou součástí, stejně tak fén a kufřík plný naprostých nezbytností, kde stejně použiju nakonej jeden, max. dva hřebeny :)) tak mé nachystané věci na přinesení Piccadily zůstali nedotčeny, s ledovým klidem jsem sledovala posouzení šeltií a říkala si, jdeme až za 5 morčat, času je dost… a ono prd, když 4 morčata před vámi nepřijedou a vy to nevíte a najednou se vaše morče objeví v rukách nosiče, srdce začne tlouct o to rychleji :D achach, ale tak co, paní jí předala k posouzení a já opět s výrazem ledového klidu přihlížela do doby úšklebku nad zkráceným zadkem oproti jinak dlouhé srsti, s tím jsme museli počítat a počítali, spíš odčítali :) ale na podložku to bylo a zbytek byl velmi nadějný, tak jsme to holt riskli. Ještě, že tak..

K samotnému posouzení. Piccadilly si vysloužila moc pěkných 97,5 bodů a to jí vyneslo na pozici Nejlepší adult šeltie, v konkurenci se posunula dál na Nejlepší Adult dlouhosrsté,DSC_1595 žádné jiné dospělé nedosáhlo na tyto body a jediný, kdo zatím oficiálně takovéhle body měl je juniorský texlík Vlaďky Fidrmucové a přes něj jsme prošli do nejvyššího ocenění, Nejlepší dlouhosrsté morče celé výstavy – BIS longhair cavy in Show :)) Překvapení neskutečné, o to víc příjemné. Stržené body jsme měli oprávněně, nebudu psát, že ne a já bych hodnotila i klidně míň, vidím kriticky víc věcí a nejspíš to tak tragické není, i když je daleko lepší mít mušku nastavenou takhle přísně, než naopak. Stavba za 15 je ale milé hodnocení, kor u dvouleté samičky, která své narozeniny oslaví za pár dní :) Dala si a hlavně nám tudíž takovýhle nářez jako dárek :o))

DSC_1573  K posouzení malé Enyi. Obdržela krásných 96,5 bodů a v  konečném rozstřelu přesvědčila nejvíc a obsadila první místo,  Enya Jezerka tedy 1. Nejlepší baby coronet. Paráááda :)  Dál se sice nedostala, ale pro mě velká  spokojenost, první výstava, první skvělé umístění, hned  poprvé velká konkurence… kdo by spokojený nebyl. Enyu si  převzala Martina Smolková a tak ch.s. LadyAnn přejeme, aby prokázala své kvality "alespoň" jako Mája, se kterou Martina vyjezdila Granda, nebylo by to špatné :) (ftip :)) ) je to ale prtě, tak hlavně ať dobře roste a dělá radost, to nejvíc.

Výstava se moc povedla a pořadatelka Anna Havlínová se opět vytáhla. Forma tischschau je mi velmi blízká a přemýšlíme o této verzi u naší Dlouhosrsté výstavy, ta úleva nestavění klecí je značná a úspora jak časová, tak finanční je taky značná, moc se nám to zamlouvá. Cen bylo neskutečně moc a my jeli narvaní až po strop, v tomhle také smekám, sehnat tolik cen chce opravdu silné nadšení a to v Olomouci prostě nechybí.

Děkujeme za vše, budeme rádi vzpomínat :))

Fotografie jsou ilustrační a vznikly před výstavou, s pohárky jsme zatím nefotili, tak snad někdy později. A později i o nedělní návštěvě u Lenky Fuksové, kde nám spadla čelist až na zem a to doslova a o tom, jaká další severská morčátka se doma zabydlela z ekypy, kterou dovezl nedávno Ondra. Doma už jsou konečně všichni a jedna je dokonce Kinder Surprise už z domovské Eternitys.. :)

 

…a jak bylo na “výletu”

Napsal uživatel Ondra   
Úterý, 22 Listopad 2011 00:18

Jak Míša psala, minulý týden jsem byl na cestách mimo ČR, dojel jsem poněkud, řekněme rozčarován Smile. Cesta začala v pondělí do německého Hannoveru a následně ve středu k zákazníkovi ve švédském Nörrkopingu. Cesta nazpět přes most ze Švédska do Dánska a následně trajektem do Německa a nazpět do Čech. Ihned kousek za hranicemi začalo ono rozčarování a přemýšlení z čeho všeho jsem rozčarovaný. Podělím se s vámi:

  1. mám rád kávu, dobrou kávu, zastavím na nejmenované čerpací stanici, kde nabízí kávu z Peru za “krásných” 39,-. Požádal jsem, že chci espresso, prsty naznačil, že je to opravdu trocha (wikipedie: Espresso je jemně mletá pražená káva v množství 14 g (7 g), upěchovaná silou 20 kg (v páce) a uvařená kávovarem prostřednictvím změkčené vody o teplotě 90 °C a pod tlakem 9 barů. Doba průtoku vody přes kávu by měla být v rozmezí 20–30 sekund, za kterou musí natéct 30 ml emulze). Obsluha mne ujistila, ono to tak nějak vychází a jala se připravovat espresso. Když jsem se zeptal, zdali toho není moc, zakroutila hlavou a po chvíli mi odevzdala šálek s 1,5dcl čehosi, čemu se opravdu nedá říkat espresso (možná tak české espresso, obvykle si říkám o picollo, ale nevím, zdali nemáme v Čechách jinou míru). Nápoj to byl nedobrý – kdekoliv v Německu, Švédsku,… si řeknete o espresso (běžně double espresso za 2,10EUR což není zásadně víc), dostanete jej a nemusíte vysvětlovat, jak má vypadat. Se slovy “kdybych chtěl teplou vodu, raději si dám čaj” jsem odkráčel.
  2. V Hannoveru u zákazníka jsem chodil na oběd, standardní podniková vývařovna, dal jsem si vepřové cosi alá gyros – kupa masa, kupa hranolků, zelný salát, pití, kafe a balíček žvýkaček. Ono toho na tom talíři bylo hodně, tolik, že se to pomalu nedalo dojíst. Ba co víc, ono se to dalo jíst (na rozdíl od některých podnikových vývařoven tady). Překvapení při placení – 6,50 EUR (cca 160Kč), což mi za takovou porci nepřijde mnoho (tedy zvlášť s tím kapitalistickým západem, ehm. severem).
  3. V Německu stojí nafta co tady… Švédsko o něco dražší, ale s tím jak tady stoupají ceny, tak týden, dva a bude to nastejno.
  4. Cestou nazpět jsem si vzpomněl, že nám dochází toaleťák. 24ks 4 vrstvého toaleťáku, jemného, 6,50 EUR (cca 160Kč) – u nás jsem nejlevnější našel za cca 11Kč/role x 24,50 = 264Kč.
  5. V Hannoveru jsem se jel podívat do centra, celodenní jízdenka 2,4EUR (Hannover velikostí cca polovina Prahy, tramvaje jim tam jezdí v tunelech, tak mají metro Smile). Tohle asi přepočítávat nemusím. Co se mi v Německu líbí, jsou ekologické známky do velkých měst, prostě tam nejezdí kdejaký smraďoch.
  6. Šel jsem do elektra, kouknout… zahlédl jsem bezdrátová sluchátka, tam v kamenném obchodě 172EUR, koukl jsem na české internetové obchody, pouze 3 (!!!) byly levnější, nežli kamenný obchod tam… všechny ostatní dražší, po kamenných obchodech jsem se raději ani nekoukal.
  7. Velké rozčarování přijde pokaždé, když spadnete do té naší kotliny u Ústí… prostě spadnete do smradu… hmmm… třeba změna vyhlášky – plynová maska povinná. Co ale poznáte o chvíli později, prostě exotika v Čechách, kanály jsou uprostřed silnice, vždy mne napadne Dalibor Janda – Hráli jsme kličkovanou. Ono když se podíváte obecně na kvalitu silnic za hranicemi, musela by tady všude být 50tka. Na německé dálnici značky 100Km/h “strasse schaden” když pak projedete daným úsekem, tak si opravdu řeknete, co by muselo být na D1. Ostatně při letní návštěvě přátel od Mnichova – “vy tu máte opravdu špatné silnice”. Nezbylo, nežli potichu přikývnout.
  8. Když jsem navštívil jakoukoliv restauraci (nikoliv nóbl) obsluha tam má o zákazníka zájem… inu, po návratu jsme vyrazili do pražského Čestru na ňam véču – tady mají také o zákazníka zájem, nicméně je to stav spíše výjimečný v kotlině české. Občas, když jsem někde a mám být obsloužen (obchod, restaurace, kdekoliv), tak si spíše připadám, že toho někoho, kdo službu poskytuje “otravuji”. Pravda, obchod, kde dělá Míša je výjimka, ale tam mají šéfa, který moc dobře ví, jak to  v Německu chodí a že zákazník je to, co je všechny živí..

Tak si říkám, zdali je v té naší kotlině české všechno v pořádku a jestli se nám vlastně nechce přestěhovat někam jinam Smile. Do rozčarování jsem nezapočítal české platy… když je tady tak nějak všechno stejně/podobně drahé….

Musel jsem, rozčarování je opravdu silné.

A ještě mě napadly 2 věci:

- způsob jízdy na českých silnicích, příkazové značky a zákony jsou nejspíše informativní, no co, nedivme se pak kolik je tu nehod, za bezmála 3000 najetých kilometrů jsem zaznamenal jedinou v Dánsku.

- za hranicemi mají vanilkovou Colu – Míša jí má ráda – ale s tím mají také zálohované PET lahve, třeba ve Švédsku ne málo, obyčejná PET lahev 1,5l zálohovaná 2SEK (toho času 1SEK – 2,80Kč). Těžko říci, jak by se tento nápad ujal v přeplastované České Republice.

 

Povedlo se, jsou doma :)

Napsal uživatel Míša   
Pondělí, 21 Listopad 2011 00:03

Aktualizace se bude týkat morčátek od Liz Knutsson, švédská Eternitys Cavies. Po vyhlášení zprávy přímo od Liz na FB, že bude končit s chovem nás nenapadlo nic jiného, než pokusit se přivézt ta nádherná morčátka k nám, ale po několika dnech Liz vzala vše zpět a k prodeji jich bylo jen několik. A protože Ondra jel zrovna v tenhle čas na pracovní cestu tímhle směrem, padlo rozhodnutí další a komunikace se obnovila. A vše se povedlo, do Čech Ondra přivezl 8 chlupáčů :) 7 jich je barevných a jedna světlá pro Lenku, jedna, ale překrásná. A dvě morčinky se přivezli neplánovaně, o to bylo překvapení mocnější.

Zatím ještě nevím, jestli zůstanou doma všichni, ale jsou tak krásní a hlavně nedostupní, že rozhodování bude těžké, hodně… uvidíme :)

A přejdu rovnou k představení švédů, ať se moc nerozepisuji. U nás se zatím zabydlelo 5 morčátek, tři odjeli do Havl. Brodu, kam Lence s Kájou patří převeliké díky za opatrování dalších dvou pokladů, takže zatím fotografie pěti chlupáčů :)

 

Eternitys Walk n´Talk, samička sheltie černá – červená - bílá

(mamina Eternitys Walk In the Park, tatík FINCh SCh EternitysThe Abenathy Pearl)

1xCAC
1xBOBj-R
Runner Up sheltie Nordic Championship 2011

DSC_1363 DSC_1382

 DSC_1356 DSC_1374 DSC_1388

 

Eternitys Fish Tank, samec sheltie černá – červená – bílá

(mamina  SV-11 SCh Eternitys Gone Fishing, tatík Kjelins Time of My Life)

DSC_1426 DSC_1424 DSC_1431

 

SCh Eternitys Porkfish, samice sheltie černá – bílá – červená

7xCAC/CQ
1xBOBj, 2xBOB, 1xBOB-R
BIS2, BIS3
KM: BOB & BIS2
Swedish Champion

(mamina SCh Eternitys Piraya from Biscaya, tatík Vibys Checker)

první foto Liz Knutsson, samička dojela komplet v sestřihu, tak jak obroste, vyfotíme jí jako hárošku :)

porkfish DSC_1411 DSC_1418

 

Eternitys Bloody Sunset, samička sheltie bílá s červenou

(mamina Eternitys Bebban, tatík Eternitys Bloody Life)

DSC_1394 DSC_1392

 

Eternitys Smickra, samička sheltie červená – bílá

(mamina SCh Eternitys Flirta, tatík SCh Eternitys Bloody Life)

DSC_1402 DSC_1408

A to je zatím vše. Další dvě samičky jsou Eternitys The Damage Done a Eternitys Make a Song and Dance, které se u nás zabydlí doufám tak do 14cti dnů, ale hlavně, že jsou tu :)

Neměli jsme dobré období, o několik morčátek jsme přišli, máme nová miminka, o tom všem někdy v týdnu..

Tihle nováčci jsou u nás momentálně to nejvíc nejnovější, je to vše opravdu jednou nahoře, jednou dole.

Všem do nového týdne to nej :)  

 

To je zase období...

Napsal uživatel Míša   
Sobota, 22 Říjen 2011 19:46

Nic moc, spíš nic, než moc...

Asi špatné období nebo co. Chovatelé ruší své chovy, mě osobně zasáhla Liz a její Eterinitys, po Anneli je to další chovatelka s velkým Ch, ke které vzhlížím a která se rozhodla, že konec a hotovo..ach jo.

U nás smutno, umřela nám šeltička Adush po úmorném zachraňování, ale opět prohraná bitva, i když strašně bojovala, vydržela té bolesti moc a o to víc je mi z toho na nic a děsně smutno. Zbylo nám po ní plno pohárů a velké vzpomínky, takhle smutno mi bylo po Sheevě, myslíte na to zvíře a máte slzy v očích... je to čerstvý a bolavý. Ach jo.

A aby všeho nebylo málo, tak jsme přišli o malou merinku po Gracii, po dvou dnech jejího života, kde jí Gracie zalehla a nepustila jí z pod sebe a malá se buď udusila nebo měla rovnou zlomenou páteř, něco co jsme zažili také poprvé a kdyby mi to někdo povídat, tak neuvěřím...

Další kdo nás opustil krom mláďat, která si našla nové domovy, je samec šeltie Kakuzu Versache, nelíbil se mi. U něj jsme chtěli počkat jak vyroste, ale v typu se strašně zhoršil, srst nebyla ani z poloviny to, co u šeltií chci a tak šel jako mazel do jedné rodiny, ať má rodokmen jaký má, nějak už nemám potřebu čekat, jaká po něm budou mláďata, když on sám se mi prostě nelíbil.

Ostatní miminka jsou naštěstí bez úhony a krásně prospívají, tak snad nám podzim nepřinese už nic špatného.

 

 

 

Prťata, prťata a pro změnu prťata :))

Napsal uživatel Míša   
Pondělí, 10 Říjen 2011 23:21

Máme doma zase živo a veselo a plno malých ukníkánků :) porodila trikolorní šeltička Wally v. Sulzbach, která si chuděra prošla dvojí březostí za sebou, samozřejmě mou neopatrností, kdy jsem si myslela, že nic a ono jo… utěšuji se tím, že při kojení Doodly měla stále přes 1300g a březost jsem na ní ani nepoznala a tím, že porodila jednu samičku, takže snad nic vyčerpávajícího. Malá se jí a Notíkovi (Nottingham Jezerka) moc povedla, tentorkát malovaná červeno – bílá šeltička, dostala jméno Indiana Jezerka a jako Doodla zůstane doma.

DSC_1340DSC_1333

Další kdo bez problémů porodil je merinka Gracie Chlupáček, u ní jsem už ani nedoufala, že se Emílkovi (MaJas Emilion Tricky) podařilo jí nakrýt a ono jo :) Na svět tak včera vykoukla jedna jediná samička, merino po mamině, Jivago Jezerka. A pokud se něco s tou vrtulí co má na hlavě nepotentí, tak zůstane jako kráska nahoře také doma, jak jinak :)

DSC_1295DSC_1289

A jako poslední porodila dnes dlouho očekávané prcky naše švédská kráska, coronetka Cavatinas Tasha. Porodila bez naší asistence a na svět tak vykoukli tři prckové, dva samečci a jedna samička. Přemlouvala jsem jí celou dobu, aby tam alespoň jedna šeltie byla a že to bude rovnou holčička, to je nad moje očekávání :)) Takže bez dlouhých keciček představuju Káčka, táta je coronet Future v.d. Alten Bahn.

Kappa Jezerka, samička šeltie, červená – bílá. A ta taky zůstává doma, jak jinak :))

DSC_1313DSC_1311

Kenneth Jezerka, samec coronet, červená – bílá. A u něj hodně přemýšlím, že by vlastně taky mohl zůstat doma, Ondra mě asi zabije :D

DSC_1300DSC_1305

Kenzo Jezerka, samec coronet, červená – bílá… a tenhle chumlík asi bude na prodej.. ale uvidím kdo z kluků, až jak porostou :)

DSC_1308DSC_1307

Zatím vše, mějte fajn dny :)     

 

Trocha novinek..

Napsal uživatel Míša   
Středa, 05 Říjen 2011 23:45

Nic moc se u nás neděje, některá mladá morčátka našla nový domov, některá další snad brzo najdou. A já si nedám a nedám pokoj a tak máme doma dalšího samce do červeno – bílých a trikolorů, šeltiáka. Viděla jsem ho poprvé na Speciálce, když jsem Lence pomáhala s registracema a on se byl právě registrovat, líbil se mi a jeho majitelkám jsem ho pochválila, “něco” na něm bylo, co se mi moc líbilo. Neprohlédla jsem si ho tehdy pořádně, protože jednak nebyl čas, druhak je to neslušné a za třetí proč, když nebyl pro mě :o)) Dovezený z Rakouska z ch.s. v. Schrick, není neznámá, ale rakušáků tu všeobecně moc není. Nebudu rozepisovat jak jsme se seznámily s Miluškou, která se svou sestrou vlastnila morčiny a mimo jiné i tohoto samce, jak moc je mi tahle slečna sympatická, aniž jsme o prodeji ze začátku povídaly, ale vše se semlelo a jejich morčátka byla na prodej. Bylo to období, kdy se stěhovala firma kde dělám a nešlo se setkat, natož kouknout na morčouna a zapřemýšlet, jestli by za to stál, vzít si ho k nám nebo ne a protože to dopadlo tak jak mělo, Willi bydlí u nás :) Včera jsem si ho přivezla a jsem z něj nadšená. Plodný, silný, v červené barvě moc dobře sytý, velké oči a parádní uši, černý pigment… potřebovala jsem doma dalšího takového jako je Vulcan a teď ho mám :) Na výstavě v Chebu s ním byla ještě Miluška, dostal 94 bodů, ale strženo i za drápky a nekompaktní srst, ono je to těžké, naučit se připravit morčína, když člověk začíná, takže dostal strženo za chybky, které se dali v pohodě napravit, v tom zásadním byl v pohodě a já jsem za něj opravdu ráda. Takže i sem, Miluško, moc děkuju! Tudíž se představuje Willi v. Schrick :)

DSC_1240 DSC_1236

A dál naše účast na Velvarské nedělní výstavě. A abych to dlouho nezdržovala, tak rovnou výsledky.

Texlička Bella Happy Cavia 97,5 – Nejlepší texel, Nejlepší dlouhosrsté baby výstavy

Texlík MaJas Mika 96,5 – 2. Nejlepší texel, Nejlepší dlouhosrstý junior výstavy (a body mohly být lepší, Mika smrknul a nos byl mokřejší, tudíž 0,5 bodů za mokrej nos :)))) )

Texlička Adimero Touch of the Sun 96,5 – 2. Nejlepší dlouhosrstý junior výstavy – dokončila Šampiona ČR :o)

MaJas Mika a Bella H.C. 2. Nejlepší pár výstavy (přes všechna plemena :) )

Merino Adimero Touch of the Moon – diskvalifikace. Koruna..točí se chlupy nad jedním očkem směrem k nosu, čert ví čím to je.. jinak bychom dali i merina, ale tak holt, ne vždy se daří tak, že je oceněno každé morče, se kterým se vyjede :o))

Dopadli jsme parádně, morčinky šli všechny v pondělí k sobě a tvoří jednu skupinu, tak snad se zadaří a budou malé ovečky :)

A nakonec už je fotky, ty měli na rozloučenou se svou výstavní sezonou :)

Bella H.C. a MaJas Mika

DSC_1271 DSC_1275

 

Další generace Jezerčat :)

Napsal uživatel Míša   
Úterý, 20 Září 2011 23:50

Trochu se zpožděním, ale nakonec jsem se pochlapila. A začnu od úplně posledních miminek, včera nám porodila trikolorní šeltička Imagine Jezerka a narodili se jí dva prckové, samec a samička. Sameček je texlík a holčina šeltie, oba teda mazlíci jak vyšití, ani u ní nám ti trikoloři moc nevyšli, stejně jako u její spolubydlící Jamboree. Je to škoda, nj, prostě trikoloři s poměrem bez brindlu jsou opravdu kolikrát o štěstí, takže kdo čekáte na nějaké pěkné, poměrové mládě, tak bohužel někdy jindy snad :o)) Tyhle dva zatím nafocené nemáme, dám sem alespoň mimča co porodily samičky pár dní před Imagine.

Mamina na plný úvazek je Rubina, té se povedli tři krásní prckové, dvě texlata a jedna šeltie, samci texel a šeltie a holčina je texlička. Na tahle mláďata jsem zvědavá co ta červená udělá, konečně se povedlo to, co jsme chtěli už dřív a tím je ta hodně tmavá červená Rubiny, kterou jsme zředili Emílkem, no uvidíme. Mimina jsou hodně tmavá, Emil je sice na texla světlejší, ale jeho rodiče byli v barvě hodně dobří, no uvidíme. A budou to Háčka :)

Kluk1 H

DSC_0883 DSC_0882

kluk2 H

DSC_0889 DSC_0887

holčička H

DSC_0894 DSC_0892

A teď miminka šeltičky Adush, kde tatík je také Emílek a tady jsem na prcky kor zvědavá, tam se povedli jen dva trikoloři, sameček je šeltiák strašně srandovní :o)) a holčina texlička, tak kéž by se vše u nich povedlo, jména budou mít od G.

klukG, takhle strakatý mládě jsme snad ještě neměli :D :))

DSC_0866 DSC_0862

DSC_0868 DSC_0869

holčička G…a jak tak koukám, zapomněli jsme vyfotit bříško, ale je pěkný, pěkně rozložený :)

DSC_0877 DSC_0874

DSC_0878 DSC_0881

a nakonec naše dvě eFčata, mimča z Jamboree a tam máme také jednu šeltičku a jednu texličku. Obě bohužel s brindlem, velká škoda.

Mazlíci, ti nám jdou dost dobře :o))

Funny Princess Jezerka. U ní mám otazníky, strašně se mi líbí..

DSC_0861 DSC_0859 DSC_0860

a sestřička Funny Sheep Jezerka

DSC_0858 DSC_0857

A zatím vše. Vlastně ne vše, hodně špatně nám porodila Graninni, šeltička po Quatře a od začátku porodu bylo něco špatně, samička, které s ní byla v ubikaci se ocitla na zemi a v bydlíku vyplašená Graňa a dodýchávající čtyři očištěná mimina.. O Grannini jsme přišli, vyhřezla jí děloha, což jsem zažila poprvé a nebyl to hezký pohled, poslední mládě jsem se snažila zachránit a zabydlela jsem ho u Rubiny s Adush a po čtyřech dnech to malá vzdala, už třetí den se mámy přestávaly zajímat a mláďata se k ní už tak nekamarádila, prohráli jsme to. Všichni byli nádherní trikoloři, slzu jsem zamáčkla jak nad ztrátou Grani a i nad ztrátou takhle malovaných prcků… ale i kdyby to byli zase mazlata, tak to zamrzí.

Porodit nám má teď v dohledné době švédka Cavatinas Tasha a tam jsem hodně zvědavá, tatík je coronet Future.

A to je dnes vše :)               

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kvalitní hosting pro Vaše internetové projekty založené na redakčních systémech od C4

Program C4 hosting

1200 Kč na rok s doménou (cz, eu, biz, org, com, info, net) v ceně, 2 GB prostor (+ zdarma navyšování každý rok o 500 MB), PHP, FTP, MySQL, administrační systém, 100 e-mailových schránek, 100 webů/subdomén (domény 3. řádu), mod_rewrite, htaccess, přehledné statistiky návštěvnosti, 10 MySQL databází.

Více informací na stránkách Webhosting c4

Kvalitní řemeslníci pro Prahu a Střední Čechy

(c)2007-2013 CHS Jezerka, stránky jsou chráněny autorským zákonem a šíření jakékoliv části bez svolení je zakázáno.