Chovatelská stanice čistokrevných morčat - Jezerka

plemena coronet, sheltie, merino v barvě černo-bílá, červeno-bílá, černo-červeno-bílá

Bydlení

Po stěhování do Strašína bydlíme opět trochu jinak–ještě o něco lépe :-)

Napsal uživatel Míša   
Pátek, 12 Červenec 2013 01:14

Dáváme přednost ubikacím a tak kromě jedné veliké asi 150cm  široké klece bydlí všichni chlupáči v ubikacích. Máme jich momentálně 5 a už to úplně stačí, všeho s Mírou :-))

Morčouni mají samostatný pokoj ve kterém jsou dvě okna, nechali jsme dát klimatizace do celého domu a jednu jednotku mají i oni a je to tak zatím úplně nejlepší, co jsme kdy měli jak vymyšlené, aby bydleli.

Fotky jdou po rozkliknutí zvětšit.

bla 174 bla 173

1011492_621008181251235_1059456307_n

 

A takhle bydlíme v konečné fázi nyní :)

Napsal uživatel Míša   
Pondělí, 26 Říjen 2009 17:34

Tak :) konečně jsem se pochlapila a dodělala tuhle sekci o bydlení. O jednu skříň máme doma míň a zároveň jsme si letos v létě postavili ubikaci novou, teda Ondra postavil :o) tudíž jsme zrušili veškeré plastboxy a morčíni nám bydlí pouze v ubikacích a mají se podle nás prímově a i my jsme spokojení :o) Máme dohromady 14 bytečků a morčátek tak akorát :o)

A takhle bydlí naši myšáci nyní :)

IMG_3238IMG_3673IMG_3675IMG_3265

 

Takhle jsme bydleli dříve...

Napsal uživatel Ondra   
Středa, 10 Září 2008 01:13
Resty se řeší pomalu... takhle bydleli morčíci zhruba do léta 2008.
bydleni_a.jpgbydleni_b.jpg
 

Morčatárny Na Jezerce :)

Napsal uživatel Míša   
Neděle, 20 Leden 2008 16:25

Začínala jsem kdysi jako snad každý-morčátka ze zverimexu bydlívala střídavě v akvárku anebo v klecích. Když už jsem s klecma (hrozný slovo Laughing) došla až na pomalu 1.5 metru délky a úměrně tomu šířky, něco se muselo změnit. A pak jen stačilo, aby Ondra odletěl pracovně do Států a já ležela skoro každý večer u noťase a hledala "něco", co mě osvítí a pomůže. A pomohlo, objevila jsem morčata s PP, pro mě do té doby naprosto neznámá, ale naprosto nádherná. A myšlenka byla na světě a spolu s tím i okoukání ze stránek různých chovatelů ubytování jejich miláčků Cool. Prostě, mít morčata ve skříni byl nápad číslo jedna a na Ondru čekalo překvápko, co všechno bude nové Laughing...nová morčátka (protože dlouhovlasí aristokrati mi prostě učarovali) a k tomu samozřejmě nové bydlení. A jelikož tohle množení musí být plánované, tak jsme po jedné úspěšné stavbě - pro málo místa - zahájili stavbu číslo 2, tu už o pár fousů lepší a komfortnější Kiss.

A jelikož ten můj chlap je z těch naprosto nejlepších mužských pod sluncem a já si  strašně vážím všeho co pro nás dělá, chci se o to s Váma podělit, neboť inspirace je vždycky málo Cool . 

První morčatárnu postavil Ondra komplet celou,desky a všechno se kupovalo, má 4.patra a je fakt, že bydlíky jsou pro dvě morčátka taktak, ale až se nám to bude zdát hodně neúnosné (což zatím rozhodně není) trošku ji předěláme.

nějaké fotky máme v GALERII.

A jelikož nás chov jako takový nadchl, tak pro málo místa a pro rozšíření chovu bylo holt nutné postavit něco, kam naše ťuťky ubytujeme, aby jich mohlo být ještě o trochu víc Laughing. A volba padla na Ondrovu skříň, je dost velká a tak začaly úpravy. Odmontovali se dveře, koupilo se plexi, spousta šroubků a jelikož je Ondráš chlap opravdu šikovnej a do čeho se pustí, neskončí dřív než to dodělá, tak za "pár" dní bylo hotovo (neboť chodíme do práce...) a druhej panelák mohl přivítat své nájemníky Cool

 

 

 

 

 

 

 


(c)2007-2013 CHS Jezerka, stránky jsou chráněny autorským zákonem a šíření jakékoliv části bez svolení je zakázáno.