Chovatelská stanice čistokrevných morčat - Jezerka

plemena coronet, sheltie, merino v barvě černo-bílá, červeno-bílá, černo-červeno-bílá

a je tu podzim..
Napsal uživatel Míša   
Čtvrtek, 03 Říjen 2013 22:50

..a u nás se rodí :-) máme na světě další mláďata a to ne jen tak ledajaká, ale spáchala jsem plány na “malý domácí import” a tak se mamina stala šeltička Vibys Lily, tatík je Vibys Terry. Máme z tohoto spojení dva krásné samečky, jednoho s výstavním poměrem, druhého ne, ale to v tomhle případě vůůůbec nevadí, ta krev je tak jedinečná a oni jsou tak výjimeční… no jsem happy :-). A další nám porodila triko texlička Bianca Od Stezníka, tatík mláďat je šeltiák XiXao a tady jsem byla trochu nešťastná, to nejlepší mládě, nepřežilo.. na světě tak běhají dvě sestřičky a uvidíme časem co se z nich vyklube.

A dál výstava. V sobotu 28.9. jsme si zajeli do Horních Ředic, hned vedle Holic a účastnili se tak výstavy pořádané moc šikovnou slečnou Ivanou Černíkovou a opět jedna z výstav, která byla připravená se skvělou péčí  a na to, že to byla premiera tak za nás velkej palec nahoru :)

Jeli jsme se čtyřmi morčátky, posuzovala Andrea Kroftová.

Červeno-bílá šeltička Vespa Jezerka 97 bodů, Nejlepší šeltie, Nejlepší dlouhé baby, BIS – NEJLEPŠÍ MORČE VÝSTAVY! tak :-)) narodila se 9.6.2013 a neskutečně zraje a krásní, o BISe zabojovala se ctí, ale hlavně, krásně sedí, nechá se sebou manipulovat v pohodě, nijak se neleká… dělá mi velikou radost :)

Triko šeltiák Quiet Man Jezerka 97 bodů, 2. Nejlepší šeltie, 2. Nejlepší dlouhý junior.

Červeno-bílý šeltiák Yago Jezerka 95,5 bodů

Texel triko T-Jay Jezerka 96,5 bodů

Táákže.. spokojenost :-)

DSC_9221

 

a mimina Vibysčata Švéčata Jezerčata :-) …brácha..

DSC_9259 DSC_9261

a brácha..

DSC_9263 DSC_9270

a ještě malá triko šeltička po kudrnaté mamině Kitty Orchideas, tatík XiXao Saxabara, narozená 14.9.

DSC_9227 DSC_9229

a pro radost nafocená malá kudrnka po texlině Adimero Touch of the Sun – malá Ambra Sun Jezerka :)

DSC_9236 DSC_9233

a když už jsem v tom přidávání fotek, tak i další klučičí vrh, mamina je červeno-bílá šeltie Lakosta Jezerka (po Cavatinas Novák x DanThe Hopeful Farm) a tatík Vibys Terry…. jsou jednoduše skvělí ;)

první červenohlavka mhouřící  očka.. ale Terry se opět nezapře :-D ten jeho obličej na jeho dětech je nezaměnitelný :-))

DSC_9247 DSC_9249

a brácha..

DSC_9251 DSC_9252

a poslední brácha :-)

DSC_9255 DSC_9257

a vlastně bych zapomněla na jednoho pucka, je to syn naší merinky Zarty, naší první BISky, tatík malého je červeno-bílý texel Eugen, nádherný samec.. malý je skvěle huňatý, jeslti si vezme z rodičů to nejlepší, mám tu další problém.. :-D

DSC_9245 DSC_9246

A asi stačí, příště další várka :-)

 
(c)2007-2013 CHS Jezerka, stránky jsou chráněny autorským zákonem a šíření jakékoliv části bez svolení je zakázáno.