Chovatelská stanice čistokrevných morčat - Jezerka

plemena coronet, sheltie, merino v barvě černo-bílá, červeno-bílá, černo-červeno-bílá

Aktualizace červenec, srpenec, září.. :-)
Napsal uživatel Míša   
Úterý, 10 Září 2013 22:15

Zkusím navázat tam, kde jsem před nějakou dobou skončila a začnu výsledky z výstav. Po Rehau nás čekala 20.7. výstava v Chebu – 5. Chebská, pořádal jí Milan Škoda a protože je chorobný detailista, tak vše bylo luxusně zaopatřeno, Milan v lehkém stresu fungoval naprosto na výbornou :-D a nám se tam hodně moc líbilo. K posuzování byli přizvaní polští posuzovatelé Daniel Banasiak a Monika Spychala, nám posuzovala Monika. Na výstavu dorazila i Andrea Illmer, za co jsme byli hodně rádi, konečně jsme se zase po delší době viděli. A rovnou k výsledkům:

Nubira Cavia MaGia- Nejlepší merino, Nejlepší dlouhosrsté Junior
MaiTai Jezerka- 2. Nejlepší merino
Frozen R.L. Jezerka - Nejlepší šeltie, Nejlepší dlouhán - rovná srst, 2. Nejlepší dlouhé Adult,
Olmeca Anějo Jezerka - 2. Nejlepší šeltie, 3. Nejlepší dlouhý Junior
Punch Jezerka - 2. Nejlepší texel
Nejlepší pár morčat výstavy - naše červeno-bílé šeltie - Frozena a Styx Jezerkovi.

Výstava pro nás byla luxusní, další z výstav, kam se člověk bude rád vracet :)

A dál…

Týden na to výstava v Losenici, skvělý p.Nedělka a velmi, velmi pohodová a komorní výstava, tak jak Losenice bývá.

Naše ekipa dopadla víc než dobře:

Olmeca Anějo Jezerka - Nejlepší šeltie, Nejlepší dlouhán junior
Punch Jezerka - Nejlepší texel
MaiTai Jezerka - Nejlepší merino
Nejlepší dlouhán kompletně se nezadával, ani nej. krátký, byl určen jen BIS a tou byla hrozně moc pěkná tedička Adelka Olgy Stojanové, s tou jsme"prohráli" rádi, je fakt nádherná.. ale dlouhána bychom měli taky my, to sem napsat musím, skromnost nade vše :-))

A dál…

Speciální výstava Toulcův Dvůr 15.8. – 18.8.

Lze napsat mnoho, ale to tu budu tak do zítra… takže jen – posuzovatelé byli pozvaní ze Švédska – Jens Lindgren a Darren Fieldhouse.

Někteří naši uspěli průměrně dobře, někteří ovšem luxusně a někteří trochu propadli, rovnováha musí být. A tudíž k získaným oceněním:

Frozen Red Legacy Jezerka – NEJLEPŠÍ ŠELTIE ADULT, NEJLEPŠÍ ŠELTIE ČERVENÁ-BÍLÁ, 2. NEJLEPŠÍ DLOUHOSRSTÉ MORČE ADULT, NEJLEPŠÍ DLOUHOSRSTÉ MORČE ČESKÉHO CHOVU.   ….pro mě osobně zatím ta největší výhra ze všech, velký úspěch… nebudu se rozepisovat, ale ..prostě.. bomba :-D

1186055_428637643920173_1088227220_n 182380_530527237016997_1449670734_n 

MaiTai Jezerka – NEJLEPŠÍ MERINO JUNIOR, NEJLEPŠÍ MERINO ČERVENÁ-BÍLÁ, 3. NEJLEPŠÍ DLOUHOSRSTÉ MORČE JUNIOR. …téhle samičce jsem hodně věřila, nastejno s Frozenou.. Jensovi se neskutečně líbila a skoro jako jediný dlouhán získala ve svém posudku 3x známku V… tu nejvyšší možnou, za hlavu a za korunu a za hustotu plus strukturu srsti… u našich posuzovatelů byla vždy průměrná a podle mě tak nějak nedoceněná :-D, u švédského posuzovatele  nadprůměrná ( u mě taky), vše je velmi individuální :)

U těchhle dvou samiček jsem za posudek hodně ráda, obě byly mé nejvíc favoritky a to se mi potvrdilo, což není špatné vědět..

Nubira Cavia MaGia – NEJLEPŠÍ ADULT MERINO – nezklamala, zakončila výstavní kariéru moc dobře :)

T-Jay Jezerka – 2. NEJLEPŠÍ TEXEL BABY – v tu dobu se začínal krásně rozjíždět, je hodně zajímavý…

A pak jen místečka morčat v párech:

Vespa a Vertigo Jezerkové - 4. Nejlepší dlouhosrstý pár

Frozen R.L. a Styx Jezerkové – 5. Nejlepší dlouhosrstý pár

Výsledky naprosto ohromné, příští rok máme co obhajovat… Náročné dny za námi, ubytovaní hosté odjetí, fajn večerní pokecy s Michalem Sviatkem a Danou Jansen, kteří u nás celou dobu přespávali… náročné 4 dny, ale fajn, plno emocí, trocha průserů… prostě “Speciálka”, víc se radši napsat nedá.

Týden na to – 24.8. Žitenice

Tady jsme měli premieru, výstavu pořádala Aneta Raušová, teda morčecí část, byla to výstava králíků a drůbeže, takže lidu plno a hlavně, atmosféra naprosto fajn, skvělí lidé, posuzovala Andrea a bylo to naprosto odpočinkové, celé prokecané a já osobně si hodně odpočinula.

Výsledky:

T-Jay Jezerka – Nejlepší texel, Nejlepší dlouhosrsté morče výstavy, BIS – NEJLEPŠÍ MORČE VÝSTAVY

Quiet Man – Nejlepší šeltie, 2. Nejlepší dlouhosrsté morče výstavy

A poslední je výstava v Lounech teď o víkendu, sobota 7.9.

Jezdíme každý rok, tentokrát jen se třemi morčátky a také jsme nedopadli zle, posuzoval Petr Tejml:

T-Jay Jezerka – Nejlepší texel

Vespa Jezerka – 2. Nejlepší šeltie (s 97 body, to samé jako nejlepší šeltička, mrňka naše :) )

Quiet Man Jezerka – 3. Nejlepší šeltie

Jednoznačně výborný den, u nás vtipnější tím, že s námi jela i Valinka, malá prťulka šeltií co jsme si pořídili… :-) vše dopadlo skvěle, prima den, fajn zážitky :-)

Z uplynulých výstav snad vše, zúčastníme se ještě několika málo dalších výstav, ale co se na prstech jedné ruky dá spočítat, letos jsme toho najezdili víc než dost, ale letos, letos to bylo zatím nejvíc. Pro naší ch.s. ty největší úspěchy za celou naší výstavní éru, že snad až úplně skončíme, udělám nějaký sčot toho všeho… bylo toho moc a moc krásného, že mi stojí za to si to vše znovu připomenout.

Narodilo se nám několik nádherných mláďat, průběžně našli někteří nové domovy, k prodeji jsou aktuálně také nějaká mláďata… postupně se s aktualizací vzpamatuju a začnu opět psát, je toho moc a je o čem… takže příště někdy na slyšenou :)

Dodám si sem postupně fotky, máme jich mraky, ale jen to někam nahrát a zveřejnit… chjo, u nás klasika :-) a jako poslední nesmí ale chybět náš nový člen zvířecí rodiny, krásná a naprosto úžasná Wallflower Ze Skalní vyhlídky, štěňátko zlaté šeltie, roztomilé zlobidlo ;)

DSC_8897 DSC_8913 DSC_8895

 
(c)2007-2013 CHS Jezerka, stránky jsou chráněny autorským zákonem a šíření jakékoliv části bez svolení je zakázáno.