Chovatelská stanice čistokrevných morčat - Jezerka

plemena coronet, sheltie, merino v barvě černo-bílá, červeno-bílá, černo-červeno-bílá

Tak nějak vše nové a staronové..
Napsal uživatel Míša   
Čtvrtek, 11 Červenec 2013 16:18

Do aktualizace se mi nechtělo, jak jsem to vše odsouvala dál a dál, tak už si ani pořádně nepamatuju co se dělo.. ale doplním sem alespoň výsledky z výstav, kde jsem skončila u Holic..

Po úspěšných Holicích jsme jeli za hranice, 8.6. se konala výstava v německém Rehau, 4 posuzovatelé a mezi nimi dva naši. A klasika, když jedete do zahraničí na zahraničního posuzovatele, tak skončíte u koho? no u našeho :-)) Jeli jsme s Nubirou a se šeltiema, úplně výsledky už si nepamatuju, ale to nejhlavnější stejně bylo, že Nubira dala BEST IN SHOW i v Německu, kde rozhodovali hlavně němečtí posuzovatelé, výsledek, v který jsme nedoufali ani po jejích úspěších tady v ČR… k tomu ještě některé naše šeltie vyhráli svou třídu a plemeno,oranžáda Olmeca byla Best sheltie a trikoš Quiet byl druhý za ní, to potěšilo také moc, celkově byla ta výstava luxusní, vystaveno bylo přes 430 morčat, o to je tenhle výsledek kořenější :-)

Dál jsme se zúčastnily výstavy pořádané stejně jako vloni Nikolou Betkovou v Proboštově a tam také mega spokojenost, i tady se povedlo Nubiře zazářit a nasbírala další BEST IN SHOW do sbírky a k tomu i naši další vyhráli nějaká ocenění, přesně to také dohledávat nebudu… Opět jsme jeli zavalení cenami, NIkola má parádní výstavy, neskutečně nás rozmazluje a tak jsme se opět málem nenaložili, no bývá to velké :-)

Dál snad z výstav už jen sobotní moravské Bohuňovice, výstava pořádaná Aničkou Havlínovou a tak jsem jela alespoň na druhou stranu, mezi chovatele, se kterými se moc nevídám a jsou tak vystavená i jiná zvířata, než se kterými se setkávám tady.. kromě totálně nočního/brzo ranního vstávání to bylo prima, cestou jsem naložila Lenku Fuksovou a cesta tak ubíhala o poznání lépe. Jela opět i Nubira a byla konečně poražená, BIS měla na výstavě také ale kudrnatá samička, černo-bílá texlička Kornelie Petrovičové. Bodově měly obě stejně, ale velký rozdíl je v srsti, kde na Nubiře je hodně znát, že srst už toho má plné kecky a upřímně, ani já to zatím neumím úplně dobře udržet, takhle narostlou kudrnu mám prvně a dává mi to neskutečně zabrat :-)) Nubča nebyla nikdy silná v kudrnách, její velké plus je ve stavbě, v rozložení a sytosti plus je sice krásně v srsti narostlá, ale kvalitativně to není úplně ono a srst už začíná dredovat a celkově vysušovat… nebudu to rozepisovat naše trable, prostě doma prošla naprostou rekonstrukcí i s ostříháním a kompletním rozčesáním a uvidíme jak se bude jevit na dalších výstavách, ještě sobotní Cheb a Speciálka a bude finito, půjde k samci… ale je to mega zkušenost co mě ohromně popostrčila dopředu, s veškerým vymýšlením co s tím vším co má Nubča na těle, taky dobře..

Jinak jsme si nějaká ocenění odvezli také, omladina nezklamala a v nej.dlouhánech bejbíkách druhé místo pro trikoše Quiet Mana, Nubča také druhá za Nej. dlouhé juniory, bodově nastejno jako první morčata nebo o bodík či půlbodík za nimi, takže za mě spokojenost také. Nehledě na to, že celou výstavu jsem si fajn užila, peklo se prasínko, vynikající vdolečky, prima lidi… stálo to za to :-)

A dál….. dál jsme vlastně spáchali jeden import, doletěla nám morčata z Portugalska od Mindy Santos, některá už mají nový domov, neletěla jen pro nás, karanténu zdárně přetrpěli a tak jsem už jednu šeltičku dala k samci a s dalšími… prostě uvidím, jsou všelijací :-)))

Máme za sebou i několik porodů, některé povedené, některé pro změnu ne, za zmínku jistě stojí krásně vyrovnaný červeno-bílá šeltií vrh po němce Fillipě v. Gotenholz, kde tatík je švédký šampion Eternitys Handsome, tahle mláďata jsou i krásně tmavá, dvě samičky a samec a pokud to s nimi půjde dobře, všichni se objeví na výstavách.. někde. Do budoucna i tahle nadějná mláďata nabídnu k prodeji, některá z nich, všichni doma jistě nezůstanou, takže za čas, až se ukáží jak na tom budou se srstí..

Další prcky nám nadělila konečně i holandská kudrnka triko texlička Sweet Little, první březost se jí nepovedla a teď se vytáhla :-D s triko merinem Edmontonem nám porodila tři kudrnaté holčičky, ovšem, vše barevně jak přes kopírák, všechny jsou celé bílé a jen na hlavě mají červenou a černou.. achach, ty barvy jedny nevyzpitatelný :-)) ale jsem ráda, že tentokrát to vyšlo a samička tenhle porod zvládla úplně na pohodu…

Teď nám má aktuálně porodit ještě 5 samiček z toho už jen jedna triko kudrnka, další jsou červeno-bílé, dvě šeltičky a dvě kudrnky, u kudrnek to bude asi boj, tak trochu, ale snad to dopadne a ze šeltiček mají rodit holandská DanThe a naše Kappa, mamina huňaté Frozeny a tam se taaak těším, kryté jsou švédem Terrym… tak kéž by všechny poslední porody proběhly dobře, všechno to jsou samice pro mě hodně důležité a zásadní, snad se nic nestane… děj se vole bože..

Během celé té doby jsem si i uvědomila nutnost s omezením chovu a ať už jsou vždy důvody jaké jsou, několika chlupáčům jsem našla nový domov jinde. Někteří budou u chovatelů v dobrých chovech, děkuju do Merlin Bohemia za příjemně strávený čas u nás :-)) někteří naopak budou mít život mazlíků, někteří se ještě předají a některé asi zase vymyslím časem, tak jak to vlastně asi chodí i skoro všude jinde…

A tak asi končím tohle psaní, aby toho nebylo moc :-) pár fotek z celé té doby co jsem nepsala…

Všechny fotky se dají po rozkliknutí zvětšit..

Německé Rehau 8.6.2013:

Nubira – BESTE SAU (Nejlepší samice), BEST IN SHOW (Nejlepší morče výstavy), BOB merino (Nejlepší v plemeni merino)

Olmeca – Bestes Sheltie (Nejlepší sheltie)

Quiet – 2. Nejlepší sheltie

DSC_7671  DSC_7729  DSC_7734

 

Proboštov 15.6.2013:

Nubira – BEST IN SHOW

zbytek úspěchů našich doplním :-))

1588_611324952219558_1769933453_n 206946_611324522219601_1006082846_n 1013881_611324745552912_781423663_n

 
(c)2007-2013 CHS Jezerka, stránky jsou chráněny autorským zákonem a šíření jakékoliv části bez svolení je zakázáno.