Chovatelská stanice čistokrevných morčat - Jezerka

plemena coronet, sheltie, merino v barvě černo-bílá, červeno-bílá, černo-červeno-bílá

Výstava dlouhosrstých morčat

Nová sekce o námi chystané výstavě!!

Napsal uživatel Míša   
Středa, 02 Červen 2010 23:11

Aby vše bylo ještě přehlednější a informace nebyli jen na webu ZO, přidali jsme sekci "1. dlouhosrstá výstava", je klasicky ve sloupci hned pod odsekem "Na prodej". Zatím jsou přidány výstavní podmínky, při jakémkoliv nepochopení neváhejte a ptejte se, čím dřív, tím líp :)

K prodeji morčat - prodejné klece nebudeme mít, je možné prodat vystavené - posouzené morče. V kleci budou jen morčata dovezená/vystavená k posouzení a bude tam vždy jen jedno morčátko. Pokud si ale dovezete něco vlastního (plastbox nebo něco takového), tak samozřejmě není problém, abyste morčátka prodali, je nutné mít i na prodejná morčí veterinární potvrzení.

Morčátka, co povezete k předání, čili také k prodeji, tak i na ně se vztahuje ranní veterinární přejímka a pokud je dovezete někdy přes den, opět je nutné mít na ně veterinární potvrzení. Pokud je budete mít mimo výstavní prostory, není problém, pokud je budete chtít mít vevnitř, chceme veterinární potvrzení. Kdo si myslí, že nás nějak ošulí, tak neošulí, tomu věřte ;o) Ale věříme, že si všichni chceme dovézt domů zdravá morčata a jelikož nás pravděpodobně veterinární kontrola čeká, nechceme kvůli laxnosti někoho cokoliv riskovat.

Díky za dodržení podmínek a za fair play hru.

 

1.Pražská výstava dlouhosrstých morčat - výstavní podmínky

Napsal uživatel Ondra   
Středa, 02 Červen 2010 22:45

Výstavu sponzorují:

malinakocour banne_limaradarwin podlozky

Datum a místo konání, pořadatelé:

 Sobota 3.7.2010 v Areálu Toulcova Dvora na Praze 10, adresa: Středisko Ekologické výchovy Hl. m. Prahy Toulcův Dvůr, Kubatova 1/32, Praha 10. Výstavu mají ve své režii plně Ondřej Výšek ( mobil: 724 818442 ) a Michaela Králíčková ( mobil: 776 137909), ch.s. Jezerka, Praha 4 - my dva :)

Kapacita klecí na výstavě:

 Morčata budou umístěna v klecích v budově, připraveno bude 80 klecí pouze pro Standard A. Limit klecí/morčat pro jednoho vystavovatele nebude dán, ale vyhrazujeme si právo počet morčat upravit, pokud vystavovatel přihlásí více morčat, než se nám bude zdát únosné. V jedné kleci bude umístěno pouze jedno morče.

Přihlášky na výstavu:

 Na výstavu se lze přihlásit pouze přes Registrační systém ZO - http://vystavy.klubmorcat.cz/, přihlášky budou spuštěny 15.5.2010, o půlnoci. Konec přihlášek je v pondělí 21.6.2010.Morčata, která nebudou přihlášena, nedostaví se nebo budou po uzávěrce zaměněna za jiná, nebudou posouzena, a to bez možnosti vrácení klecného. Jsme ochotni přistoupit na změnu pouze v plemeni a to jen ve stejné věkové třídě. Vše je vystavovatel povinnen řádně nahlásit nejpozději u ranní veterinární přejímky. Pokud tak nebude učiněno, změna nebude akceptována a morče nebude posouzeno a taktéž nebude možnost vrátit poplatek za klecné.

Podmínkou přihlášení na výstavu je členství ČSCH.

Veterinární přejímka:

 Veterinární přejímka bude otevřena od 7.00 hod. do 8.30 hod. Všechna morčata projdou veterinární kontrolou. Musí mít veterinární potvrzení od soukromého veterinárního lékaře, a to ne starší než 3 dny. Přísný zákaz vystavení březích, kojících nebo laktujících samic. Morče napadené parazity, ať už všenkami nebo plesnivé nebude vůbec umístěno do klece, proto žádáme o velkou pozornost při přípravě morčat. Vše opět bez nároku na vrácení klecného. Veterinární přejímku zajistí MVDr. Denisa Vítková nebo Michaela Králíčková. Vystavovatelé, kteří se předem neomluví a dorazí později po veterinární přejímce, tj. po 8.30 hod. NEBUDOU mít možnost svá morčata vystavit a umístit do klecí a ta nebudou tak posouzena. Vše bez nároku na vrácení klecného.  

 Doba trvání výstavy, registrace:

 Výstava bude otevřena pro veřejnost od 9.00 hodin, kdy začne posuzování morčat. Během posouzení kolem 12.00 hod. bude přestávka pro posuzovatele na oběd, cca 45 minut a poté se vše doposoudí. Po posouzení proběhnou registrace pouze morčat, která prošla ranní veterinární kontrolou anebo morčat, která budou nahlášena předem pořadatelům výstavy a budou mít veterinární potvrzení ne starší 3. dnů od veterinárního lékaře. Nelze donést morče jen tak do výstavních prostor, aniž by prošlo kontrolou pořadatelů, na toto zvlášť apelujeme! Vyhlášení výsledků soutěží proběhne v nejkratším možném čase po posouzení, konec výstavy odhadujeme na 17.00 hodin, případně o něco později.

 Posouzení morčat:

 Posuzování bude dle Českého standardu, posuzovatel p. Petra Mydlářová.

 Prodej morčat:

Prodej nebude zajištěn, klece budou POUZE pro vystavená a posouzená morčata. Je možné prodat vystavené a posouzené morče, vše si zajistí vystavovatel sám a morče musí být v kleci do konce posouzení všech morčat. Poplatky za prodejné morče nejsou, vše je plně v režii vystavovatele. Pořadatel si vyhrazuje právo zasáhnout v případě, kde budou porušeny výstavní podmínky.

Výstavní poplatky:

Zápisné – 70kč/ 3 Eur

1 klec – 70kč/ 3 Eur

Zápisné hradí všichni vystavovatelé, přičítá se platba za klece dle vašeho počtu vystavených morčat. V jedné kleci bude umístěno pouze jedno morče. Poplatky je nutné mít uhrazeny do konce uzávěrky přihlášek, tj. do 21.6.2010., po domluvě je možnost platit na místě, ale velmi vyjímečně. Při neuhrazení částky budou klece okamžitě uvolněny a nabídnuty dalším zájemcům, kteří budou na Čekací listině Registračního systému.

Číslo účtu k uhrazení poplatků741751143/0800 Variabilní symbol – číslo které vám vygeneruje Registrační systém

Poplatek za KATALOG výstavy je zahrnutý v poplatku za Zápisné a obdrží jej po jednom výtisku každý vystavovatel při ranní přejímce morčat. Poplatek za vstup na výstavu je pro vystavovatele zdarma, plus jeden doprovod zdarma.

Vstupné na výstavu:

Vystavovatel + 1. doprovod ZDARMA.

Jednotné vstupné: 50kč

Zlevněné vstupné ( malé děti předškolního věku a důchodci ): 20kč

Pejsci nám nevadí, do výstavních prostor ale musí pouze na vodítku. Případné hromádky a jiné pohromy uklidí majitel psíka J. V celém areálu Toulcova dvora platí Návštěvní řád, který plně respektujeme, viz.:

Vážení návštěvníci,
vítáme Vás v areálu Toulcova dvora. Aby se každý z Vás vždy rád vracel a čas u nás strávený byl příjemný, prosíme o dodržování těchto základních pravidel

 • Areál je otevřen od 8.00 do 18.00 hodin
 • V celém areálu včetně vnitřních prostor je zakázáno kouření
 • Za děti do 15 let pohybující se samostatně v areálu zodpovídají jejich rodiče
 • Na Toulcově dvoře probíhají výukové programy. Prosíme vás, nepřipojujte se ke skupinám s lektorem
 • Připravené pomůcky v areálu jsou určené pouze pro výuku
 • Zvířata se pasou v ohradách i uvázaná mimo ně. Prosíme, udržujte bezpečnou vzdálenost
 • Dodržujte zákaz krmení zvířat!
 • Ochraňujte zeleň! Používejte stávajících cest, nevyšlapávejte další cestičky!
 • Váš psík smí do areálu pouze na vodítku, udržujte po něm čistotu!
 • Chovejte se tiše, respektujte klid živáčků!
 • Dodržujte bezpečnost a nevstupujte na staveniště!
 • Dbejte pokynů našich pracovníků a informačních tabulek!

Přejeme vám příjemný pobyt na Toulcově dvoře 

Ocenění morčat:

1. – 3. Nejlepší morče v plemeni dle tříd, baby, junior a adult při počtu minimálně 5 morčátek ve třídě. Při nižším  počtu se cena udělí/neudělí dle dosažených bodů J

- Nejlepší Adult morče 1. – 3. místo (ze všech plemen)

- Nejlepší Junior morče 1. – 3. místo (ze všech plemen)

- Nejlepší Baby morče 1. – 3. místo (ze všech plemen)

- Nejlepší morče rovné chlupy

- Nejlepší morče strukturovaná srst

- Nejlepší morče výstavy – hodnoceno z předchozích dvou ocenění

- 1. Nejlepší pár (dvě morčata stejného plemene, zastoupení obojího pohlaví, stejné barvy, kresby, mohou být v různých věkových třídách)-

1. Nejlepší kolekce morčat (hodnoceno součtem bodů všech 4 morčat. Kolekce = 4 morčata stejného plemene, stejné barvy, kresby, stejné i rozdílné pohlaví, stejná třída)

- Bude udělena cena Nejupravenějšímu morčeti, tzn. Morčátku, se kterým si majitel dá nejvíc práce, bude nejčistší a nejlepší „v chlupech“, nebude někde okousané nebo vydrbané. Je jedno, jaké bude mít celkové body a jak je staré, tady půjde o připravenost jako takovou a hlavně o dlouhou srst. Cenu udělí pořadatelé Ondra a Míša J 

Morčata budou mít v kleci hobliny AlpenSpan v dostatečné vrstvě, prosíme o vlastní napáječky nebo mističky na vodu, podle toho, jak je vaše morčátko zvyklé pít, mističky na krmení budou zajištěny a vodu také zajistíme. K dispozici bude krájená zelenina – okurky, papriky a ovoce – jablíčka. Seno zajištěno. Pokud vaše morčátka nejsou zvyklá na výstavní ruch, přivezte si s sebou domečky, ale na morče musí být zepředu vidět.   

Jako bunus bude připraven stůl na přípravu morčat a k zapůjčení bude fén pro umokřená morčata. Vystavovatel si může své morče k posouzení připravit dle libosti a dle svých schopností, vše v rámci toho, co dovoluje Český standard.

Morče si vystavovatel může odnést k posuzovateli sám dle svých nároků na srst morčete a to i na výstavní podložce. Pořadatelé si vyhrazují právo na zákaz nošení morčat majitelem v případě rušení nebo diskutování s posuzovatelem, o případném hodnocení morčete.   

K dispozici bude kantýna/občerstvení v areálu Toulcova Dvora na malé občerstvení a přes ulici je pizzerie a samoobsluha.   

Dále bude k dispozici FotoStudio Ondry Výška, budete si tak moci své chlupáče nechat zvěčnit J

Pořadatelé neodpovídají za nezaviněné úmrtí morčete. Odpovědnost na sebe berou při zaviněném úmrtí, tj. špatnou manipulací ze strany pořadatele a jejich pomocníků. V takovém případě náleží majiteli morčete až 4 násobek výše klecného, dle Výstavního řádu ČSCH.

Těšíme se na vaší účast a na krásně načesaná a upravená morčátka J Máme připraveny krásné ceny nejen od sponzorů, ale ceny i námi vymyšlené, velmi praktické a chutné a samozřejmě pro nejlepší morčátka krásné poháry, medaile a další ocenění J 

 
 


(c)2007-2013 CHS Jezerka, stránky jsou chráněny autorským zákonem a šíření jakékoliv části bez svolení je zakázáno.